Skip to main content
search
Nasza Gmina

Zielonki Mądrą Gminą

By 21 lutego 2014No Comments

Ostatnia aktualizacja 21 lutego 2014 przez admin

dyplom

Podczas Forum Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów Małopolski organizowanego przez Małopolski Instytut Samorządu Terytorialnego i Administracji wójt gminy Zielonki Bogusław Król odebrał nagrodę za zajęcie I miejsca w plebiscycie “Mądra Gmina 2013”.

Zasadą konkursu jest to, że klasyfikujemy wszystkie gminy w Małopolsce, nie potrzeba się specjalnie zgłaszać. Jest czołówka, która zwykle jest w górze rankingu – mówił Janusz Olesiński, dyrektor MISTiA.
Laureaci konkursu zostają wyłonieni w oparciu o kryterium uczestnictwa pracowników gminy, instytucji publicznych, organizacji pozarządowych oraz przedsiębiorców funkcjonujących na terenie danej gminy, w szkoleniach i konferencjach, forach branżowych, ale nie tylko. Wpływ na przyznanie nagrody gminie Zielonki miało zapewne też zakończenie w 2013 roku dwuletniego projektu „Wrażanie rozwiązań zarządczych w gminie Michałowice, Wielka Wieś i Zielonki” współfinansowanego z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. W ramach projektu podniesiono kwalifikacje kardy urzędu poprzez sfinansowanie studiów podyplomowych i przeprowadzenie szkoleń dla kadry urzędu; przeprowadzono wyspecjalizowane badania, satysfakcji klientów urzędu oraz napełnienia autobusów i zakupiono specjalistyczne programy informatyczne.
Nagrody „Mądra Gmina” przyznawane są w trzech kategoriach: gmin dużych powyżej 15 tys. mieszkańców, gmin średnich od 7,5 tys. do 15 tys. mieszkańców oraz gmin małych do 7,5 tys. mieszkańców. Gmina Zielonki została uhonorowana I miejsce w kategorii gmin dużych, w kategorii gmin średnich zwyciężyła gmina Sucha Beskidzka (II miejsce zajął nasz sąsioad gmin Wielka Wieś – gratulujemy), w kategorii gmin małych zwyciężyła gmina Racławice.
Na podst. materiałów z MISTiA

dyplom

Close Menu
 
18 lipca 2024
Skip to content