Skip to main content
search
Nagrody i wyróżnienia

Zielonki odkryciem Małopolski

By 7 sierpnia 201327 lutego, 2022No Comments
Print Friendly, PDF & Email

Ostatnia aktualizacja 27 lutego 2022 przez AO

Gmina Zielonki została wyróżniona w XI odsłonie konkursu „Wielkie Odkrywanie Małopolski 2010” w kategorii I – Miejscowość/gmina. Dziękujemy wszystkim, którzy na nas głosowali! Plebiscyt organizowany jest przez Gazetę Krakowską we współpracy Województwa Małopolskiego, Polskiej Organizacji Turystycznej, Małopolskiej Organizacji Turystycznej, Radia Kraków i krakowskiego oddziału TVP.

 

 

Dyplom wójt Bogusław Król odebrał w piątek 8 października w Tarnowie, podczas uroczystej gali na której spotkało się 21 najlepszych, nagrodzonych i wyróżnionych. A jest się czym cieszyć – bo w konkursie decydowali czytelnicy, słuchacze i widzowie za pomocą kuponów z gazety i głosowania internetowego. Oddali oni aż prawie 165 tys. głosów, a mogli wybierać spośród 135 kandydatów nominowanych w sześciu kategoriach przez kapitułę do II etapu konkursu. Nasza gmina została wyróżniona w kategorii I – Miejscowość/gmina, pozostałe kategorie to: II – Atrakcja turystyczna, III – Baza noclegowa, IV – Baza gastronomiczna, V – Wydarzenie i VI – Agroturystyka.
A oto wyniki: zwycięzcą kategorii I została gmina Łapsze Niżne, tu wyróżniona oprócz gminy Zielonki została gmina Zabierzów. Laureatem kategorii II została Kopalnia Soli w Wieliczce, wyróżnienie otrzymały Folwark Stara Winiarnia i Mszanie Dolnej i Fabryka Schindlera w Krakowie, w kategorii III zwycięzcą został Pensjonat Nowak w Łapszach Niżnych, w kategorii baza gastronomiczna zwyciężyła Karcma u Borzanka w Nowym Targu, za najlepsze wydarzenie uznano Wielkie Spiskie Granie; w kategorii agroturystyka laureatem została Niedzica – Arenda – Urszula Arendarczyk.
Wręczenie nagród towarzyszyło obchodom Światowego Dnia Turystyki i wieńczyło dwudniową konferencję „Turystyka kluczem do rozwoju”.
MKF

wielkie_odkrywanie
 

wielkie_odkrywanie_1
 wielkie_odkrywanie_2

 

Close Menu
 
25 lutego 2024
Skip to content