Skip to main content
search
Relacje

Zielonki wyróżnione w plebiscycie „Wielkie Odkrywanie Małopolski 2014”

By 6 października 2014No Comments

Ostatnia aktualizacja 6 października 2014 przez admin

DSCN1200

 

Gmina Zielonki została wyróżniona w piętnastej edycji konkursu Wielkie Odkrywanie Małopolski w kategorii „Miejsce niezwykłe”. Konkurs pod patronatem Urzędu Marszałkowskiego organizowała Gazeta Krakowska wraz z Małopolską Organizacją Turystyczną, Radiem Kraków i Telewizją Kraków. Dziękujemy wszystkim, którzy głosowali na naszą gminę.

Dyplom z rąk marszałka Województwa Małopolskiego Marka Sowy odebrał wójt gminy Zielonki Bogusław Król podczas uroczystej gali, która odbyła się 3 października w Białce Tatrzańskiej. W kategorii „Miejsce niezwykle”- miejscowość/gmina” Grand Prix zdobyło Zakopane, wyróżniono też Szczepanów. Laureatem kategorii “Smacznie i z tradycją – baza gastronomiczna” został Malinowy Anioł w Zielonkach.
Wśród 138 propozycji, które przeszły do drugiego etapu i zostały poddane głosowaniu, prócz gminy Zielonki, znalazły się także szlaki rowerowe zrealizowane w ramach projektu „Od Krakowa do Ojcowa – rowerem przez gminę Zielonki”. Do drugiego etapu jury wybrało też folklorystę Henryka Banasia, inicjatora powstania Izby Regionalnej w Bibicach, jak również zamek w Korzkwi.
Na początku lipca do redakcji Gazety Krakowskiej zgłaszano kandydatury w siedmiu kategoriach: magiczne miejscowości, najlepsze atrakcje turystyczne, ciekawe wydarzenia, warte polecenia restauracje, hotele i pensjonaty, agroturystyka oraz ludzie, którzy promują małopolską turystykę. Zebrana kapituła, w skład której wchodził m.in. marszałek województwa małopolskiego Marek Sowa, prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej Leszek Zegzda, dyrektor Departamentu Turystyki, Sportu i Promocji Urzędu Marszałkowskiego Elżbieta Kantor, prezes Radia Kraków Marcin Pulit i dyrektor TVP Kraków Leszek Dziura. W głosowaniu można było wziąć udział na dwa sposoby: wysyłając wycięte kupony lub sms-y. W kategorii „Atrakcja turystyczna” zwyciężyła trasa turystyczna Kopalni Soli w Wieliczce, w kategorii „Wydarzenia”: Międzynarodowy Festiwal Ziem Górskich w Zakopanem, w kategorii „W gościnie – baza noclegowa”: pensjonat „Prezydent” w Rabce Zdroju, w kategorii „Chata z klimatem – agroturystyka”: gospodarstwo „U Majki Biel” w Ochotnicy Górnej, a małopolską osobowością turystyki 2014 został Kajetan d’Obyrn, prezes Kopalni Soli w Wieliczce.
KB

 

 

DSCN1206
DSCN1119
DSCN1147
 DSCN1178
 
Close Menu
 
25 lipca 2024
Skip to content