Skip to main content
search
Aktualności

Złote Gody

By 23 października 2017No Comments

Ostatnia aktualizacja 23 października 2017 przez admin

DSCN162816 parom z gminy Zielonki, które zawarły małżeństwo 50 lat temu Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda przyznał medale za długoletnie pożycie małżeńskie. Na uroczystości 19 października 2017 roku zostały one wręczone przez wójta gminy Zielonki Bogusława Króla.


Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Marta Kazior wymieniła uhonorowanych medalami Złotych Jubilatów, a byli to: Helena i Marian Baranowie z Zielonek, Maria i Bogdan Dymaczowie z Węgrzc, Jadwiga i Mieczysław Gwoździowie z Dziekanowic, Krzysztofa i Tadeusz Kiliańczykowie z Woli Zachariaszowskiej, Kazimiera i Tadeusz Kisielowie z Garliczki, Cecylia i Reinhard Kulessa z Węgrzc, Teodozja i Kazimierz Lotko z Bibic, Ludwika i Adolf Mazgałowie z Owczar, Maria i Józef Mrożkiewiczowie z Bibic, Tamara i Jan Pałkowscy z Bolenia, Alfreda i Andrzej Panna z Garliczki, Bożena Sikorska-Raś i Stefan Raś z Zielonek, Maria i Jan Siwkowie z Pękowic, Jadwiga i Józef Surowiec z Bolenia, Krystyna i Bolesław Świstowscy z Bibic oraz Władysława i Stanisław Tulejowie z Węgrzc. Nie wszystkim parom udało się przybyć, ale gratulacje i życzenia popłynęły do wszystkich.
Gratuluję Państwu trwałości związku – mówił wójt Bogusław Król dodając, że jubileuszowe pary są fantastycznym przykładem umiejętności kompromisu, bo na przestrzeni 50 lat nie brakowało pewnie trudów. – Aby Błogosławieństwo Boże dodawało sił do dalszego wspólnego trwania we wspólnym związku, w przyjaźni, radości i spokoju – życzył przewodniczący Rady Gminy Zielonki Ryszard Krawczyk. W imieniu Jubilatów podziękował profesor Reinhard Kulessa, zamieszkały z żoną Cecylią w Węgrzcach. Nie szczędził organizatorom i gminie ciepłych słów, tym bardziej, że pielgrzymuje Szlakiem Jakubowym do Santiago de Compostela, a przez gminę Zielonki ten szlak również przebiega. Aby doczekać takiego jubileuszu R. Kulessa namawia, jeśli nie aż do Santiago wędrować, to przynajmniej spacerować po gminie.
Marsz weselny zagrał dla przybyłych Wojciech Karwat, a w części artystycznej Jubilatom zaprezentowała się Jurajska Kapela Folklorystyczna Gminy Zielonki pod kierownictwem Jana Regulskiego w repertuarze biesiadnym.
Małżonkom towarzyszyły rodziny, również najmłodsze pokolenie. Przybyli także sołtysi i radni z miejscowości, z których pochodzą Jubilaci. Parom odśpiewano „Sto lat”, wykonano też pamiątkową fotografię, którą publikujemy obok, można ją powiększyć klikając w miniaturę.
IO

Więcej zdjęć: tutaj

 DSCN1484
 DSCN1488
 DSCN1501
 DSCN1504
 DSCN1516
 DSCN1521
 DSCN1530
 DSCN1541
 DSCN1550
 DSCN1553
 DSCN1563
 DSCN1575
 DSCN1600
 DSCN1628

 

 

Close Menu
 
23 lipca 2024
Skip to content