Skip to main content
search
Aktualności

Złote Gody – pół wieku razem

By 16 grudnia 2019No Comments

Ostatnia aktualizacja 16 grudnia 2019 przez admin

zlote117 par z gminy Zielonki świętuje jubileusz 50-lecia zawarcia związku małżeńskiego. Z tej okazji małżonkowie zostali uhonorowani medalami przyznawanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Podczas uroczystości, która odbyła się 12 grudnia w imieniu głowy państwa jubilatów odznaczył wójt Bogusław Król. Życzenia i gratulacje przekazał wiceprzewodniczący rady gminy Zielonki Krzysztof Olawski.

Zastanawiam się co może być receptą na tak długi staż małżeński i myślę, że najważniejsza jest: miłość, umiejętność kompromisu oraz częsta rozmowa – mówił wójt gminy Zielonki Bogusław Król.
Złote pary to: Romualda i Józef Firkowie z Zielonek, Urszula i Stefan Jasiówka z Brzozówki, Anna i Tadeusz Kielar z Batowic, Anna i Tadeusz Krawczykowie z Zielonek, Alicja i Stanisław Krzaczyńscy z Przybysławic, Stanisława i Tadeusz Kurkowscy z Węgrzc, Zofia i Stefan Łyskowie z Bibic, Danuta i Jan Majdra z Zielonek, Zofia i Wacław Michalikowie z Zielonek, Teresa i Andrzej Noconiowie z Bibic, Irena i Andrzej Nowakowie z Dziekanowic, Jadwiga i Wiktor Palmowscy z Węgrzc, Anna i Tadeusz Pieczyrakowie z Węgrzc, Janinia i Stanisław Prochalowie z Zielonek, Irena i Adam Przywora z Zielonek, Michalina i Kazimierz Staszkiewiczowie z Bosutowa oraz Aleksandra i Roman Szustka z Węgrzc.
Jubilatów, gości oraz radnych i sołtysów z gminy Zielonki powitała Marta Kazior kierownik Urzędu Stanu Cywilnego, która od wielu lat organizuje w gminie uroczystość Złotych Godów dla jej mieszkańców. “Marsz Mendelsona” i “Sto lat” zagrała Jurajska Kapela Folklorystyczna, która działa pod auspicjami gminnego Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji. Zagrała również w części artystycznej dla Jubilatów i zgormadzonych gości.
W imieniu rady chciałbym Państwu złożyć najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności, sił i dużo zdrowia. By młodość przychodziła z wiekiem – życzył wiceprzewodniczący rady gminy Zielonki Krzysztof Olawski.
Galeria zdjęć: TUTAJ.

zlote2

zlote3

zlote4

zlote5

zlote6
KB

Close Menu
 
21 kwietnia 2024
Skip to content