Skip to main content
search
Aktualności

Złoty Krzyż Małopolski dla druha Jana Palimąki

By 10 października 2019No Comments

Ostatnia aktualizacja 10 października 2019 przez admin

Odznaczenia dla J Palimąki pUroczysta Małopolska Gala Strażacka odbyła się  6 października w Lusławicach w Europejskim Centrum Muzyki. Podczas niej wręczono odznaki honorowe województwa małopolskiego – Krzyż Małopolski. Wśród wyróżnionych Złotą Odznaką Honorową – Krzyżem Małopolski znalazł się komendant gminny OSP w gminie Zielonki Jan Palimąka. Podczas gali doceniono też służbę strażaków nagrodzonych w konkursach zorganizowanych przez oddział wojewódzki Związku OSP RP przy wsparciu województwa małopolskiego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie oraz w plebiscycie Gazety Krakowskiej „Strażak Małopolski 2019”. Galę prowadzili wicemarszałek Małopolski Łukasz Smółka i Anna Pieczarka z zarządu województwa. 
Wicemarszałek Łukasz Smółka oraz Anna Pieczarka z zarządu województwa wręczyli dwie złote i dziewięć srebrnych odznak honorowych województwa małopolskiego – Krzyż Małopolski w uznaniu zasług za codzienną, ochotniczą służbę na rzecz bezpieczeństwa, gotowość niesienia pomocy oraz ratowanie życia i zdrowia mieszkańców regionu. Przyznał je specjalną uchwałą zarząd województwa małopolskiego. Jan Palimąka otrzymał Złoty Krzyż Małopolski za całokształt zasług dla pożarnictwa. 
Druh Jan Palimąka w 1983 r. został ochotniczym strażakiem w Zielonkach, w tym samym roku rozpoczął prace jako zawodowy strażak, służył w kilku jednostkach PSP – JRG1, JRG3, JRG5; w 1994 r. został naczelnikiem OSP w Zielonkach, a w 1999 r. został wybrany na komendanta gminnego OSP w gminie Zielonki. Pan Jan działa społecznie nie tylko na rzecz jednostek OSP w naszej gminie, ale i innych jednostek w Małopolsce – jest członkiem zarządu powiatowego OSP oraz zarządu wojewódzkiego OSP. 
 
Serdecznie gratulujemy Panu Janowi i w imieniu gminy Zielonki dziękujemy za jego społeczną pracę.
 
IMG 3222 1 zmn
Odznaczenie dla J Palimąki SM Kopiap zmn
 
Close Menu
 
19 kwietnia 2024
Skip to content