Skip to main content
search
AktualnościWydarzenia

Złoty Krzyż Zasługi dla wójta Bogusława Króla

By 27 maja 20225 kwietnia, 2023No Comments

Ostatnia aktualizacja 5 kwietnia 2023 przez KB

Za działalność na rzecz społeczności lokalnej i osiągnięcia w pracy na rzecz samorządu terytorialnego w Polsce 27 maja wójt gminy Zielonki Bogusław Król został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę. W Dniu Samorządu Terytorialnego Złotymi, Srebrnymi i Brązowymi Krzyżami Zasługi za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej, za osiągnięcia w pracy na rzecz samorządu terytorialnego w Polsce odznaczonych zostało 60 samorządowców. Uroczystość odbyła się w Warszawie, w Belwederze.

Przyznano również Krzyż Komandorski z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski, Krzyże Komandorskie Orderu Odrodzenia Polski oraz Medale Stulecia Odzyskanej Niepodległości.
Prezydent Andrzej Duda dziękował samorządowcom za służbę publiczną i ciężką pracę dla mieszkańców, ale także za ostatni czas pomocy niesionej wraz z mieszkańcami przybyszom z Ukrainy; wskazywał, że zdajemy egzamin z człowieczeństwa, ale i funkcjonowania reguł demokracji. – I za to Państwu ogromnie dziękuję, za to że umieliście wykorzystać wszystkie swoje doświadczenia, obok serca, które macie, żeby pomóc w tej niezwykle trudnej sytuacji, w tej próbie dziejowej, jakiej Polska i Polacy zostali poddani – mówił Andrzej Duda.
Dzień Samorządu Terytorialnego został ustanowiony przez Sejm w 2000 roku dla upamiętnienia pierwszych wyborów samorządowych w 1990 roku i w rocznicę 10–lecia odrodzenia polskiego samorządu terytorialnego.
Transmisja z uroczystości: https://www.prezydent.pl/aktualnosci/wydarzenia/dzien-samorzadu-terytorialnego,54407
Źródło: prezydent.pl

Close Menu
 
18 czerwca 2024
Skip to content