Skip to main content
search
Aktualności

Zmiana przebiegu linii aglomeracyjnej nr 250 od 7 kwietnia

By 3 kwietnia 2018No Comments

Ostatnia aktualizacja 3 kwietnia 2018 przez admin

DSC01882Od 7.04.2018 r. linia 250 będzie kursować po nowej stałej trasie. Zmianie ulega fragment trasy – linia będzie kursować po stronie północnej torów kolejowych, czyli: ulicami Reduta, Batowicką w Krakowie, B3, B1 w Węgrzcach, Szmaragdową w Dziekanowicach do  wiaduktu nad torami w Batowicach, a nie jak dotychczas,  po południowej stronie torów kolejowych, czyli ul. Powstańców w Krakowie.

Na nowym odcinku trasy linia zatrzymywać się będzie na następujących przystankach: „Reduta n/ż” – zlokalizowany na ul. Reduta: w kierunku Zastowa za skrzyżowaniem z ul. Powstańców, przed wiaduktami kolejowymi, w kierunku Prądnika Czerwonego za skrzyżowaniem z ul. Powstańców, na wysokości bramy cmentarza. Przystanek ten będzie nową granicą taryfową dla linii 250; „Węgrzce Bosutów n/ż”; „Bosutów Dziekanowice n/ż”; „Dziekanowice Batowice SKA” (dawny przystanek „Dziekanowice Stacja Batowice” dla linii 280) 
Linia kursować będzie w dni powszednie realizując po 12 kursów w każdym kierunku. Szczegółowy przebieg trasy: Prądnik Czerwony – Strzelców – Rondo Barei – Strzelców – Powstańców – Reduta (powrót: Reduta – łącznik między ul. Reduta i ul. Strzelców obok pętli autobusowej – Strzelców – Rondo Barei – Strzelców – Prądnik Czerwony) – Batowicka – Węgrzce: B3 – B1 – Dziekanowice: Szmaragdowa – Batowice: Wojtyły i dalej po obecnej trasie do Zastowa. Więcej: tutaj.
 

 

Close Menu
 
20 maja 2024
Skip to content