Skip to main content
search
Aktualności

Żonkilowy marsz nadziei

By 11 października 2013No Comments

Ostatnia aktualizacja 11 października 2013 przez admin

pola1

 

W czwartek 10 października, uczniowie szkół z Bibic i Zielonek wzięli udział we wspólnej akcji Pola Nadziei – promującej wolontariat i pomoc osobom nieuleczalnie chorym.

Wiosną znowu zakwitną żółte Pola Nadziei przed budynkiem szkoły w Zielonkach, a to wszystko za sprawą gimnazjalistów, którzy z zaangażowaniem sadzili żonkile – symbol akcji.
Podczas przemarszu młodzież rozdawała ulotki i cebulki oraz zbierała datki na rzecz hospicjum. Uwieńczeniem akcji było wspólne ognisko, które zorganizowali przedstawiciele sołectw: Zielonki i Bibice. Malownicza polanka w lesie koło fortu 45 w Zielonkach była idealnym miejscem do rozmów i integracji. Gośćmi imprezy byli Katarzyna Wrońska oraz Radek Nowakowski z Hospicjum im. św. Łazarza, którzy opowiedzieli o swojej pracy i o tym co, w jaki sposób można zrobić, aby pomóc innym. Celem akcji Pola Nadziei jest uwrażliwienie społeczeństwa na los osób chorych terminalnie oraz przybliżanie, poprzez edukację dzieci i młodzieży, problemów osób niepełnosprawnych.
Młodzież chętnie się włącza w akcje. Uczniowie sami wyszukują ciekawe inicjatywy i angażują się w różne formy pomocy – mówiła Elżbieta Durlak z ZS w Bibicach.

Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w hospicyjnej pomocy zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej http://www.polanadziei.pl/.

Zdjęcia z tego wydarzenia w albumie.
KB

pola2

pola3

pola4

Close Menu
 
18 czerwca 2024
Skip to content