Skip to main content
search
Ogłoszenia

Zostań policjantem

By 31 października 2017No Comments
Print Friendly, PDF & Email

Ostatnia aktualizacja 31 października 2017 przez admin

Każdego roku, kilkaset osób ma szansę na rozpoczęcie służby w małopolskim garnizonie policji. W  2016 r. przyjęto  411  nowych policjantów.  W roku 2017 planujemy przyjąć do służby kolejnych kilkuset. Być może jedno z wolnych miejsc czeka właśnie na Ciebie.


Prestiż wykonywania zawodu zaufania społecznego,  możliwość ciągłego rozwoju osobistego, stabilne zatrudnienie w instytucji państwowej, to tylko niektóre plusy służby w policji.

To wymarzona praca dla Ciebie, jeśli chcesz w życiu pomagać innym ludziom, dbając o ich bezpieczeństwo i porządek publiczny, masz predyspozycje fizyczne i psychiczne do pełnienia służby w formacji uzbrojonej, jesteś zdyscyplinowany i potrafisz dochować  tajemnicy.  Służba w policji daje szansę na  rozwój zarówno osobisty jak i zawodowy. Duży wachlarz  specjalistycznych szkoleń, służy pogłębianiu wiedzy,  a także daje możliwość zdobycia nowych umiejętności i  doświadczeń.

Kogo poszukujemy?

Małopolska policja  stawia na  młodych ludzi, absolwentów szkół średnich, oraz na osoby z wykształceniem wyższym  szczególnie po kierunkach przydatnych do służby w policji.

Preferowani są m.in. kandydaci, którzy mają tytuł ratownika albo ratownika medycznego. Dodatkowe punkty dostaną  osoby, które mają uprawnienia instruktora sportów walki, strzelectwa, ratownictwa wodnego nurkowania, czy sportów motorowodnych. Mile widziane jest prawo jazdy kategorii „A” i „C”.

Równie istotna jest znajomość języków obcych . Małopolska wraz ze swoją stolicą – Krakowem i zimową stolicą Polski Zakopanem, to rejon  szczególnie często odwiedzany przez turystów. Dlatego też, tak ważne jest, aby małopolscy policjanci znali języki obce.

Szczegółowe informacje dotyczące zasad  rekrutacji dostępne są na stronie internetowej małopolskiej policji www.malopolska.policja.gov.pl lub pod numerem telefonu  12 61 54 068;  jak również można je uzyskać osobiście w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie przy ul. Mogilskiej 109 – w sekcji doboru Wydziału Kadr i Szkolenia.

 

Close Menu
 
22 maja 2022
Skip to content