Skip to main content
search
Ogłoszenia

Zwrot podatku dla osób, które pracowały za granicą

By 8 stycznia 2014No Comments
Print Friendly, PDF & Email

Ostatnia aktualizacja 8 stycznia 2014 przez admin

Planujesz wyjazd do pracy za granicę? A może właśnie wróciłeś? Jeżeli tak, to nie zapomnij sprawdzić, czy nadpłaciłeś podatek dochodowy.
Prawie wszystkie osoby, które pierwszy raz wyjeżdżają do pracy za granicę, płacą za wysoki podatek, ponieważ pracodawcy nie wiedzą, jaką stawkę zastosować. Warto ubiegać się o jego zwrot, ponieważ średnio wynosi 2200 zł.

Jak ubiegać się o zwrot podatku z zagranicy?
Przed podjęciem zatrudnienia należy pamiętać o dokumentach, które pracodawca musi wystawić po jego zakończeniu. Zgromadzone dokumenty pomogą nam w uzupełnieniu deklaracji.
Szczegółowe informacje odnośnie formularzy możesz znaleźć tutaj (hiperłącze).

Posiadając odpowiednie dokumenty lub znając przybliżony dochód i wartość odprowadzonych podatków, można w każdej chwili dowiedzieć się, ile wynosi szacowana kwota do zwrotu – zachęcamy do skorzystania z darmowego Kalkulatora zwrotu podatku (hiperłącze).
Warto wiedzieć, że zwrotowi podlega tylko nadpłacony podatek dochodowy.
Jeśli po obliczeniu okaże się, że podatek został nadpłacony, można zwrócić się do odpowiedniego zagranicznego urzędu skarbowego z wnioskiem o jego zwrot lub skorzystać z pośrednictwa profesjonalnej firmy.
Procedura zwrotu podatku trwa średnio 45 – 180 dni od momentu dostarczenia wszystkich niezbędnych dokumentów i informacji do odpowiedniego organu.
Zwrot podatku można uzyskać nawet za ostatnie 3-5 lat, w zależności od kraju, w którym pracowałeś.
Po otrzymaniu zwrotu nadpłaconego podatku z zagranicy, nie trzeba będzie płacić go w Polsce, ponieważ Rząd RP podpisał z wieloma krajami międzynarodowe Umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania dochodów.
Więcej informacji na temat procedury zwrotu w różnych państwach i bezpłatną pomoc można również uzyskać na stronie http://www.odzyskajpodatek.pl (hiperłącze).
Nie zostawiaj swoich ciężko zarobionych pieniędzy za granicą!

Bezpłatne konsultacje dostępne:
– Telefonicznie +48 512585221 oraz +48 58 621 13 60
– Skype: rttax_poland
– Chat
– E-mail: poland@rttax.pl

 

* Urząd Gminy Zielonki nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych ogłoszeń i reklam oraz osób i firm zamieszczających swoje reklamy na tej stronie internetowej

Close Menu
 
16 maja 2022
Skip to content