Skip to main content
search
Aktualności

Życie w czasie pandemii

By 9 czerwca 2020No Comments

Ostatnia aktualizacja 9 czerwca 2020 przez admin

Obecna sytuacja pandemii i związana z nią izolacja społeczna uświadomiła wielu z nas, jak ważne są kontakty międzyludzkie. Naukowcy twierdzą wręcz, że relacje z ludźmi są niezbędne dla zdrowia psychicznego i poczucia bezpieczeństwa, które z kolei wpływa na nasze ogóle samopoczucie. Kiedy nie wiemy, czy jesteśmy bezpieczni i czujemy jakieś zagrożenie, od razu pojawia się stres i napięcie. To z kolei, jak wiemy, może nawet powodować różne choroby somatyczne. Dlatego od początku trwania pandemii odpowiednie organizacje stworzyły ofertę pomocy psychologicznej i wsparcia dla osób, które mniej radzą sobie z sytuacjami przesilenia albo kryzysu. Przede wszystkim wsparcie psychologiczne można uzyskać w instytucjach powiatowych, które zrobiły specjalna ofertę kontaktów telefonicznych na stronie:
https://powiat.krakow.pl/2020/03/wsparcie-psychologiczne/ , o czym pisano na portalu zielonki.pl https://zielonki.pl/index.php/koronawirus/6866-wsparcie-psychologiczne-dla-mieszkancow-powiatu-krakowskiego .

Bezpłatną pomoc psychologiczną każdy mieszkaniec gminy Zielonki może uzyskać w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej. Wystarczy wejść na stronę: https://gopszielonki.naszops.pl/przemoc-w-rodzinie/instytucje-pomocowe-i-telefony-zaufania , by dowiedzieć się jak pomóc sobie czy osobom najbliższym. Na bieżąco są tam podawane informacje o możliwościach wsparcia i pomocy psychologiczno-terapeutycznej. Gminny psycholog, który pracuje przy ul. Krakowskie Przedmieście 112, ma dyżur w każdy wtorek. W tym samym miejscu, ramach projektu Miejsce Rodzinne w Zielonkach można uzyskać informacje na temat możliwości porady psychologicznej, pedagogicznej, prawnej, także w zakresie wychowania dzieci i problemów rodzinnych.
Jeśli problemy związane są z nadużywaniem alkoholu, czy uzależnieniem, a taki problem może pojawić się w tym czasie, warto zwrócić się do członków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, która działa w gminie, także pod telefonem: 12 285 04 05. Warto korzystać z pomocy, kiedy czujemy zaniepokojenie, napięcie, kiedy przez dłuższy czas nie radzimy sobie z emocjami i nasze samopoczucie z dnia na dzień nie pozwala nam cieszyć się życiem. A przecież mamy do tego prawo.  

Close Menu
 
18 czerwca 2024
Skip to content