Skip to main content
search
Relacje

Życzenia z okazji Dnia Babci i Dziadka i kolędowanie w Batowicach

By 26 stycznia 2016No Comments

Ostatnia aktualizacja 26 stycznia 2016 przez admin

DSCN9963Dzień Babci i Dziadka był jak co roku okazją, by zorganizować spotkanie seniorów w Batowicach. Sołtys Elżbieta Gołąb wraz z paniami z Koła Gospodyń Wiejskich wszystko pięknie przygotowały. 23 stycznia było wspólne śpiewanie kolęd przy akompaniamencie akordeonu i wiosenne prymulki dla każdego.

Pani sołtys złożyła życzenia  i każdego z przybyłych seniorów – panie i panów – obdarowała barwną prymulką. Wspólnie kolędowano, na akordeonie przygrywał Grzegorz Sender.
Wielu z obecnych na spotkaniu seniorów gości na nim co roku, ale byli i tacy, którzy przybyli pierwszy raz, jak państwo Galasowie – Zofia i Marian. Choć w Batowicach mieszkają od 16 lat (przeprowadzili się z osiedla Piastów w Nowej Hucie), to Dzień Babci i Dziadka zwykle spędzają z wnukami. Tym razem dzięki temu, że wnuki są na feriach zimowych, mogli po raz pierwszy skorzystać z zaproszenia. Chcieli, jak przyznają, też trochę poznać sąsiadów, bo ciągle czują się bardziej związani z poprzednią parafią – jak mówi pani Zofia „budowaliśmy tamten kościół” – i osiedlem, na którym przeżyli wiele lat.
W rozmowach wspominano też o planach sołectwa – o planowanym remoncie pomieszczeń po gabinecie lekarza rodzinnego, który ma rozpocząć się w tym roku; siłowni na świeżym powietrzu, która ma powstać już w tym roku i bardzo przyda się też i aktywnym seniorom.
MKF

 

Więcej zdjęć: tutaj

 

DSCN9948
DSCN9958
DSCN9973
DSCN9978
Close Menu
 
25 maja 2024
Skip to content