Skip to main content
search
Relacje

Żywiołowo na pikniku rodzinnym w Zespole Szkół w Zielonkach

By 27 maja 2016No Comments

Ostatnia aktualizacja 27 maja 2016 przez admin

do gazetyWystępy uczniów, parada żywiołów, wybuchające wulkany, malowanie twarzy, spektakularny taniec ognia – te i wiele innych atrakcji czekało na gości szkolnego pikniku rodzinnego, który odbył się 20 maja pod hasłem „Cztery żywioły, nie zawsze dosłownie” w Zespole Szkół w Zielonkach Przy okazji obchodzono również Dzień Dawcy Szpiku w ramach kampanii przeciw białaczce Fundacji DKMS Polska.

Tegoroczny piknik rodzinny w zieloneckiej szkole obfitował w niespodzianki i z pewnością każdy z gości znalazł coś dla siebie. Zadbała o to nauczycielka Katarzyna Kurzelewska – Mydlarz, która nie tylko wymyśliła temat, szczegółowo opracowała program, ale i poprowadziła „żywiołowy” festyn. Uczniowie zaprezentowali  przygotowane pod okiem nauczycieli programy artystyczne. Odbyła się parada żywiołów. Nie zabrakło występów zdolnych instrumentalistów. Na gitarze zagrał Sebastian Moskal, na akordeonie Marcin Mędrek i Jakub Krzyworzeka, a popis umiejętności gry na  saksofonie dał Rafał Chrzan. Zaśpiewały szkolne chóry: „Nutki” oraz „Mezzoforte”. Uczniowie zaprezentowali się również w tańcach towarzyskich. Dzięki inicjatywie nauczycieli można było obejrzeć wybuchy wulkanów, wziąć udział w eksperymentach fizycznych, zajęciach plastycznych oraz zabawach ruchowych na świeżym powietrzu. Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy żonglerskie, szczudlarskie, pokaz baniek mydlanych, a przede wszystkim spektakularny taniec z ogniem artystów z teatru Los Fuegos, Efektowne widowisko odbyło się oczywiście pod czujnym okiem strażaków z OSP Zielonki. Zgromadzonym podobał się występ iluzjonisty połączony z nauką sztuczek. Dziewczęta oblegały stanowiska, na których można było pomalować twarz oraz wpleść we włosy kolorowe warkoczyki, chętni mogli zasiąść za kierownicą strażackiego wozu. Była również loteria fantowa przygotowana przez uczniów klas VI. Wszystkich kusiły dostarczone przez rodziców pyszne ciasta z piknikowej kawiarenki, ale również zdrowe, świeżo wyciskane soki.

Piknik był bardzo udany i wszystkich zintegrował, temat żywiołów pozwolił nam nie tylko przygotować ciekawe występy na scenie, ale i zapewnić publiczności dodatkowe atrakcje. Wybuchy wulkanów, pokaz ognia, to coś, czego dzieci na co dzień nie oglądają. – mówiła Katarzyna Kurzelewska- Mydlarz, koordynatorka pikniku. Integracyjny aspekt imprezy podkreśliła również dyrektor ZS w Zielonkach, Bożena Nowak – W organizację pikniku zaangażowała się cała nasza społeczność szkolna; uczniowie, nauczyciele i rodzice, którzy nie tylko dostarczyli ciasta, ale i zorganizowali wiele atrakcji; m.in warkoczyki, loterię fantową.

KŁK

Więcej zdjęć dostępnych  tutaj:

 

 

 

 

 

do gazety
DSC07879
DSC07920
DSC08055
DSC08100DSC08014
DSC08084
DSC08122
DSC08117
piknik 2

 

 

Close Menu
 
25 maja 2024
Skip to content