Skip to main content
search
Aktualności

Żywność, komputery, świąteczny poczęstunek i maseczki dla potrzebujących – działania GOPS w Zielonkach

By 9 kwietnia 2020No Comments

Ostatnia aktualizacja 9 kwietnia 2020 przez admin

GOPSW czasie stanu epidemicznego bardzo ważna jest pomoc potrzebującym – w ostatnich dniach Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, w ramach dodatkowych działań, m.in. rozdysponował wśród potrzebujących 700 kg żywności, a dzięki wsparciu sponsorów 4 komputery i 1 tablet do nauki dla dzieci oraz świąteczne posiłki dla 54 osób. Do osób objętych pomocą GOPS dotarły też maseczki ochronne.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej dostarczył produkty żywnościowe z Banku Żywności w Krakowie, o łącznej wadze 700 kg dla 19 rodzin (35 osób), objętych opieką ośrodka. W pomoc zaangażowali się pracownicy Referatu Gospodarki Komunalnej Urzędu Gminy w Zielonkach, którzy 6 kwietnia 2020 r. rozwieźli 35 paczek z żywnością. Wraz z paczkami żywnościowymi rodziny otrzymały maseczki wielokrotnego użytku uszyte i podarowane przez Kobiety w Koronie oraz informację dotyczącą ich użytkowania.

Kolejnym działaniem było zorganizowanie dla rodzin potrzebujących sprzętu komputerowego przeznaczonego do nauki zdalnej dla dzieci. Udało się pozyskać od sponsorów 3 laptopy, jeden tablet oraz jeden komputer stacjonarny, które przekazano 4 rodzinom, w których jest 7 dzieci.  Dodatkowo GOPS w ramach akcji „Komputer dla ucznia”, prowadzonej przez krakowską firmę BOIT.pl, złożył wniosek o pozyskanie sprzętu komputerowego dla następnych 6 potrzebujących rodzin. Zgłoszenie zostało przyjęte, wg. informacji zwrotnej jesteśmy 50. w kolejce oczekujących.

Właścicielka Gospody „Obżarciuch” w Zielonkach przekazała posiłki na wielkanocny stół dla 54 osób, które zostały dostarczone przez pracowników socjalnych Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zielonkach, głównie starszym osobom, które zwykle co roku są zapraszane przez GOPS na wspólne świąteczne spotkania. Osoby te także otrzymały maseczki, uszyte i podarowane przez Kobiety w Koronie, wraz z informacją o ich użytkowaniu.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zielonkach składa serdeczne podziękowania wszystkim Darczyńcom i osobom zaangażowanym w niesienie pomocy mieszkańcom gminy, życzymy Państwu dużo zdrowia, optymizmu, a przede wszystkim Wiary, Nadziei i Miłości na ten szczególny, wyjątkowy w tym roku, czas Świętowania Zmartwychwstania Pańskiego.

Close Menu
 
23 lipca 2024
Skip to content