Skip to main content
search
Budżet i FinansePodatki i opłaty

Rozlicz PIT w gminie Zielonki

By 10 sierpnia 202319 lutego, 2024No Comments

Ostatnia aktualizacja 19 lutego 2024 przez MK

Jesteś mieszkańcem gminy Zielonki i chcesz mieć wpływ na jej rozwój? – rozlicz tu swój podatek PIT.
Gmina Zielonki jak każda inna gmina jest podstawową i równocześnie najmniejszą jednostką samorządu terytorialnego. By sprawnie funkcjonować i skutecznie odpowiadać na potrzeby mieszkańców potrzebne są pieniądze, a te pochodzą w przede wszystkim z podatków.

Głównym źródłem zasilania budżetu gminy są wpływy pochodzące z udziału w podatku dochodowym od osób fizycznych. Blisko 40% kwoty, jaką uzyskuje budżet państwa, jest przekazywane w postaci udziałów do tej gminy, którą wskażemy w zeznaniu rocznym. Wielu mieszkańców nie zdaje sobie z tego sprawy i rozlicza się z fiskusem, składając zeznanie roczne do urzędu skarbowego przypisanego miejscu zameldowania, a nie w urzędzie właściwym dla miejsca faktycznego zamieszkiwania.

Co zrobić by pieniądze trafiły i zostały w naszej gminie?
Rozliczając swój PIT za rok 2023, wskaż adres zamieszkania na terenie gminy, niezależnie od zameldowania, wtedy część Twojego podatku zostanie w gminie. To dodatkowe środki na lepszą edukację, bezpieczeństwo czy inwestycje. Pieniądze te wrócą do Ciebie i zostaną wydane na Twoje potrzeby.

 

 

Close Menu
 
18 czerwca 2024
Skip to content