Skip to main content
search
Aktualności

18 marca rusza nabór do programu „Powiat bez smogu”

By 12 marca 2024No Comments

Ostatnia aktualizacja 12 marca 2024 przez KB

Zarządu Powiatu w Krakowie uprzejmie informuje, że rozpoczęcie procedury naboru wniosków w ramach programu „Powiat bez smogu” nastąpi 18 marca 2024 r.
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do składania wniosków i przypominamy, że jedyną ścieżką złożenia wniosku jest platforma ePUAP.
Pula środków przeznaczonych na dofinansowanie wynosi 350 000 zł, a maksymalna wysokość dotacji to 6 000 zł. Dotacje przeznaczone są na zakup i montaż nowego źródła ciepła, takiego jak: kocioł gazowy, piec zasilany prądem elektrycznym, kocioł na biomasę o emisji cząstek stałych do 20 mg/m3 (przy 10% O2), instalacja solarna z kolektorami słonecznymi lub pompa ciepła. Preferowane będą inwestycje związane z OZE, tj. montaż pompy ciepła, kotła na biomasę, pieca zasilanego prądem elektrycznym czy instalacji solarnej.
Nabór wniosków trwać będzie od 18 marca 2024 r. do osiągnięcia 150% środków przewidzianych na udzielenie dotacji, jednak nie dłużej niż 30 dni, tj. do dnia 16 kwietnia 2024 r.
UWAGA: Dotacją nie będą objęte urządzenia i prace montażowe , które zostały zakupione lub wykonane przed dniem zawarcia umowy dotacyjnej
serdecznie zachęcamy mieszkańców Gminy Zielonki do składania wniosków, program POWIAT BEZ SMOGU można łączyć z programem CZYSTE POWIETRZE !
W przypadku wątpliwości dotyczących warunków uczestnictwa w programie lub sposobu wypełnienia i złożenia wniosku zachęcamy do zadawania pytań (drogą mailową: os@powiat.krakow.pl, telefonicznie 12 39 79 408). Szczegółowe informacje na temat projektu wraz z drukami do pobrania zamieszczamy poniżej.
Link do pobrania

Close Menu
 
19 kwietnia 2024
Skip to content