Skip to main content
search
Aktualności

Magdalena Listoś wśród najlepszych

By 18 września 202320 września, 2023No Comments

Ostatnia aktualizacja 20 września 2023 przez Marek Skiba

Wybory Najlepszego Sołtysa Województwa Małopolskiego są organizowane przez Małopolskie Stowarzyszenie Sołtysów, a patronat honorowy nad przedsięwzięciem sprawuje Marszałek Województwa Małopolskiego. Celem konkursu jest docenienie pracy sołtysów i przewodniczących rad osiedlowych albo dzielnicowych na rzecz małych społeczności lokalnych z obszaru województwa małopolskiego. Komisja oceniała m.in. osiągnięcia inwestycyjne i rzeczowe w 2022 roku realizowane dzięki zaangażowaniu sołtysa, współpracę z mieszkańcami i samorządem gminnym czy innowacyjne formy działalności sołtysa.
Tegoroczne wybory zostały zorganizowane 17 września w Jawiszowicach. To właśnie z tej miejscowości pochodzi najlepszy sołtys zeszłorocznej edycji. Do finału konkursu wytypowano sołtysów i przewodniczących samorządów osiedlowych z ponad 20 gmin.
I miejsce i tytuł Najlepszego Sołtysa Małopolski A.D. 2022 otrzymał Józef Filas, sołtys sołectwa Rdzawka w Gminie Rabka Zdrój. Ex aequo drugie miejsce zajęli: Józef Wójtowicz, sołtys sołectwa Biskupice oraz Marek Roch, sołtys sołectwa Kalina Lisieniec — obydwoje z gminy Miechowa.
Wśród wyróżnionych znalazła się sołtys z gminy Zielonki – Magdalena Listoś, sołtys Węgrzc i radna gminy Zielonki. Wójt gminy zgłaszając kandydaturę, wskazywał, że Magdalena Listoś, w ramach realizacji swoich obowiązków m.in. wysyła do mieszkańców comiesięcznie newsletter z informacjami o sołectwie, przekazuje mieszkańcom ankiety online w różnych kwestiach dotyczących Węgrzc oraz stronę www, która została doceniona w konkursie: „Małopolska Wieś”.
– Wyróżnienie jest podsumowaniem pracy świetnie funkcjonującego zespołu sołtysa i rady sołeckiej oraz innym osobom zaangażowanym w życie sołeckie nie tylko w roku 2022, ale przez ostatnie 5 lat – podsumowała wyróżnienie Magdalena Listoś.
MS

Poniżej prezentujemy galerię zdjęć z wręczenia wyróżnienia w konkursie na Najlepszego Sołtysa Województwa Małopolskiego A.D. 2022

 

Close Menu
 
25 czerwca 2024
Skip to content