Skip to main content
search
Aktualności

„Aktywna Korzkiew” już aktywna!

By 22 listopada 2019No Comments

Ostatnia aktualizacja 22 listopada 2019 przez admin

Zdjęcie 3 AK inauguracja15 listopada 2019 r. odbyła się uroczysta inauguracja działalności Placówki Wsparcia Dziennego „Aktywna Korzkiew”. Powstało miejsce, gdzie opieką zostanie objętych w ciągu trzech lat trwania projektu 120 dzieci i minimum 100 rodziców. Dla dzieci zgodnie z przeprowadzoną diagnozą potrzeb zostaną zorganizowane zajęcia rozwijające zainteresowania, pomoc w nauce oraz wsparcie specjalistów, a dla rodziców doradztwo prawne i psychologiczne.  Placówka będzie czynna cztery godziny dziennie, a w czasie ferii i wakacji przez osiem  godzin. Oprócz działań stacjonarnych planowana jest też forma podwórkowa.

Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach 9 Osi Priorytetowej Region spójny społecznie, Działanie 9.2 Usługi społeczne i zdrowotne, Poddziałanie 9.2.1 Usługi społeczne i zdrowotne w regionie, Typ projektu: C. wsparcie dla tworzenia i/lub działalności placówek wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.  
W dniu inauguracji licznie przybyli goście mogli wraz z wychowankami i ich rodzicami aktywnie uczestniczyć w wydarzeniu włączając się w przygotowanie karmników dla ptaków oraz spędzić miło czas podczas gier stolikowych. Dla wszystkich przygotowano poczęstunek- ośrodek ZHP w Korzkwi słynie z najlepszej pizzy w okolicy. Nie zabrakło również owoców i ciasteczek.
Komendant Ośrodka ZHP Paweł Grabka oraz dyrektor placówki Regina Styn mają nadzieję, że nowo uruchomiona placówka nie tylko pomoże w lepszym funkcjonowaniu dzieci i rodziców, ale także wpłynie na zaktywizowanie środowiska lokalnego.
Jak można zgłosić się do udziału w zajęciach, przeczytacie tutaj: link.  
Warto wspomnieć, ze to już druga taka placówka w naszej gminie – pierwsza została otwarta w 2018 r. w Zielonkach i jest prowadzona przez pełnomocnika wójta gminy ds. przeciwdziałania uzależnieniom Tomasza Gubałę.

Zdjęcie 1 AK inauguracja
Zdjęcie 2 AK inauguracja
Zdjęcie 4 AK inauguracja
Zdjęcie 5 AK inauguracja
Zdjęcie 6 AK inauguracja
Zdjęcie 7 Ak inauguracja
Close Menu
 
26 maja 2024
Skip to content