Skip to main content
search
Koronawirus

Apel Wójta Gminy Zielonki do mieszkańców

By 13 marca 20205 marca, 2022No Comments

Ostatnia aktualizacja 5 marca 2022 przez AO

apel doSzanowni Państwo, Mieszkańcy Gminy Zielonki,
przez najbliższe tygodnie, w związku ze stanem zagrożenia epidemiologicznego spowodowanego koronawirusem,  zostaliśmy zobligowani do zachowania szczególnej troski o nasze zdrowie. Dlatego też proszę Państwa o to, by zachowywać się odpowiedzialnie i zminimalizować kontakty z innymi osobami do niezbędnej konieczności, proszę też o stosowanie się do wszystkich zaleceń służb sanitarnych. Każdy z nas jest bowiem odpowiedzialny nie tylko za zdrowie swoje i swoich najbliższych, ale też za zdrowie osób, z którymi będzie się kontaktować.  Proszę, by zalecenia o ograniczeniu kontaktów i zachowaniu wzmożonych zasad higieny potraktować bardzo poważnie.

Premier zadecydował o zamknięciu placówek oświatowych, przedszkoli i instytucji kultury, uczelni wyższych, wprowadzony został zakaz organizowania imprez masowych. Zgodnie z decyzją rządu, w związku z zagrożeniem epidemicznym, także na terenie naszej gminy, czasowo zamknięte zostały placówki oświatowe (szkoły, przedszkola, żłobki); zawieszono zajęcia prowadzone przez Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach oraz funkcjonowanie Gminnej Biblioteki Publicznej. Stąd bardzo proszę wszystkich rodziców o dopilnowanie, by dzieci i młodzież, które przez dwa tygodnie nie chodzą do placówek oświatowych i na zajęcia pozalekcyjne, pozostały w domach. To nie są „koronaferie” tylko czas kwarantanny, mającej zapobiec rozpowszechnianiu się wirusa. Czas ten jest i będzie miarą naszej społecznej odpowiedzialności. Dorosłych, którzy muszą wychodzić z domów, proszę, by unikali zatłoczonych miejsc publicznych i ograniczyli kontakty z innymi osobami do niezbędnego minimum.
Z tego też powodu zadecydowaliśmy o czasowym wyłączeniu bezpośredniej obsługi mieszkańców w Urzędzie Gminy Zielonki od 16 do 25 marca 2020 r. W najbliższych dniach prosimy kontaktować się z Urzędem Gminy Zielonki tylko telefonicznie i za pomocą maili na adres ug@zielonki.pl. Wszystko z troski o zdrowie Państwa i pracowników urzędu, spowodowane ryzykiem potencjalnego zagrożenia zarażeniem wirusem w miejscu publicznym. Nie jesteśmy w stanie zagwarantować bowiem,  że osoba przychodząca do urzędu jest zdrowa.
Równocześnie zapewniam, że jako samorząd dokładamy wszelkich starań, by zagwarantować mieszkańcom bezpieczeństwo. Na bieżąco dostosowujemy się do wydawanych przez administrację rządową poleceń i jesteśmy w kontakcie z odpowiednimi służbami.
Proszę też o zachowanie spokoju, nieuleganie panice, i jeszcze raz apeluję o bardzo poważnie potraktowanie zaleceń służb sanitarnych. To czas, by zadbać o własne zdrowie i osób w Państwa otoczeniu.

Bądźmy w tym trudnym czasie odpowiedzialni, wyrozumiali i życzliwi.
Wójt Gminy Zielonki
Bogusław Król

Close Menu
 
20 maja 2024
Skip to content