Skip to main content
search
Relacje

Bądźmy razem i w pracy i zabawie – ognisko ZS w Woli

By 13 maja 2014No Comments

Ostatnia aktualizacja 13 maja 2014 przez admin

W Garlicy Duchownej społeczność szkolna Zespołu Szkół w Woli Zachariaszowskiej zorganizowała w 10 maja majówkowe ognisko pod hasłem „Bądźmy Razem”. Ideą imprezy było zainicjowanie szeroko pojętej współpracy uczniów, nauczycieli i rodziców oraz integracja, lepsze poznanie się podczas organizacji i wspólnej zabawy.
Inicjatorami wydarzenia był zespół sześciu osób: panie Sylwia Caba i Monika Jewuła, uczniowie Kamil Jewuła i Bartek Kruczek, nauczyciele Marta Głuszek i Zbigniew Marszałek. Do współpracy zaproszono też wiele innych osób, by udowodnić, że wspólnymi siłami można osiągnąć świetne rezultaty. I tak uczniowie szkoły podstawowej przygotowali zaproszenia i mapki Garlicy Duchownej, ozdobili pięknie drogę i teren ogniska, przygotowali biesiadne piosenki, wreszcie – posprzątali po imprezie. Rodzice zorganizowali miejsce na ognisko, przygotowali teren, ławki, kijki do pieczenia kiełbasek, przynieśli smakołyki na poczęstunek, zaśpiewali piosenkę, zorganizowali konkurs dla nauczycieli. Nauczyciele natomiast uczyli dzieci piosenek, wykonali z nimi ozdoby i zaproszenia, poprowadzili konkursy rodzinne i konkurencje sportowe dla dzieci. Dyrektor szkoły Romana Chadysz-Michalska przygotowała dla uczestników imprezy wyśmienity smalczyk własnej receptury. Pomocy organizatorom udzielił ksiądz proboszcz Woli Zachariaszowskiej Michał Kowalski, który wypożyczył sprzęt nagłaśniający, a Ochotnicza Straż Pożarna dostarczyła ławki. Szczególne podziękowania należą się sołtysowi Garlicy Duchownej, Wiesławowi Kopijce, który zaproponował urokliwe miejsce na ognisko. – Mam nadzieję, że to pierwsza z wielu zabaw, które będą zorganizowane na tym pięknym terenie nad rzeką Naramką, przekazanym sołectwu przez gminę Zielonki – mówił. – To wymarzone miejsce na ognisko, zabawę. Niedawno powstała tu drewniana altanka, planuje się budowę placu zabaw.
Ognisko „Bądźmy Razem” było wspaniałym przeżyciem, czasem spędzonym w prawdziwie serdecznej atmosferze. Majówka dowiodła, że środowisko szkolne i społeczność lokalna są zintegrowane, potrafią współpracować i wspólnie cieszyć się z owoców tej współpracy.
Tekst: Marta Głuszek
Zdjęcia: Zofia Kucab

Więcej zdjęć: TU.

garlica1

garlica2

garlica3

Close Menu
 
22 lipca 2024
Skip to content