Skip to main content
search
Aktualności

Bal seniora w Woli Zachariaszowskiej

By 23 stycznia 2024No Comments

Ostatnia aktualizacja 24 stycznia 2024 przez TN

Sołtys, rada sołecka sołectwa Wola Zachariaszowska oraz KGW Wolanie zorganizowali 20 stycznia bal seniora, który miał miejsce w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej.

Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 17:00 Mszą Świętą, której przewodniczył proboszcz parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Woli Zachariaszowskiej, ksiądz kanonik Michał Kowalski. Nawiązał on w wygłoszonej homilii do konieczności okazywania wdzięczności, za siebie, za innych i za to, co inni dla nas robią. Pomimo tego, że wdzięczność nie jest łatwym zobowiązaniem.

Następnie uczestnicy udali się do budynku OSP Wola Zachariaszowska, do specjalnie przygotowanej na tę okazję sali. Wszystkich obecnych przywitał sołtys Artur Kwiecień. Podczas przemowy wspomniał, aby pamiętać o tych, których już z nami niema, a których jeszcze nie dawno mogliśmy pośród siebie spotykać. Po przemowie sołtysa Małgorzata Łyczko, wokalistka zespołu Fermata, zaśpiewała „Kolędę dla nieobecnych”. Głos zabrali również radna rady gminy Zielonki Marta Żylska oraz radny powiatu krakowskiego Jarosław Raźny.

Po przemówieniach nadszedł czas na obiad, za którego przygotowanie odpowiadało Koło Gospodyń Wiejskich „Wolanie”. Później KGW Wolanie wraz z Małgorzatą Łyczko wspólnie zaśpiewali znane kolędy, porywając do śpiewu wszystkich obecnych.

– Cieszę się, że mamy tak zgrane sołectwo, i wszyscy nie tylko chcą się razem bawić, ale po prostu wspólnie spędzać czas – mówi Artur Kwiecień. – Dlatego też zawsze, gdy pojawiają się różne inicjatywy, cieszę się, że możemy je robić razem – podsumował.

MS

Poniżej prezentujemy galerię zdjęć z tego wydarzenia.

Close Menu
 
24 czerwca 2024
Skip to content