Skip to main content
search
Aktualności

Będą boiska i place zabaw w Dziekanowicach i Woli Zachariaszowskiej

By 18 września 2013No Comments

Ostatnia aktualizacja 18 września 2013 przez admin

szkola WZ z podpisem male

10 września wyłoniono w przetargu wykonawcę dwóch nowych miejsc rekreacyjno-sportowych na terenie naszej gminy –  w Dziekanowicach i Woli Zachariaszowskiej. Wartość obu inwestycji to łącznie 515.531,24 zł brutto.  Inwestycja współfinansowana jest ze środków unijnych na poziomie około 80 proc. Termin realizacji inwestycji to koniec czerwca 2014 roku, co oznacza, że z nowych placów zabaw i boisk będzie można korzystać już w przyszłoroczne wakacje.

 

 

W Woli Zachariaszowskiej na działce w pobliżu Zespołu Szkół powstaną dwa boiska sportowe – trawiaste i asfaltowe, pierwsze o rozmiarach 25 x 17 m, drugie 32 x 19 m – oraz  plac zabaw wraz z miejscem do ćwiczeń.  Na placu zabaw, o powierzchni 900 m kw., znajdzie się karuzela, bujak i huśtawka. Nie zabraknie miejsca dla osób ceniących sobie ruch i wysiłek fizyczny, z myślą o nich powstanie siłownia na świeżym powietrzu składająca się z trzech elementów, a dla najmłodszych ścianka wspinaczkowa. Wspomniany plac do ćwiczeń ma być pierwszą siłownią zewnętrzną w gminie Zielonki.

W Dziekanowicach na prawie 10-arowej działce, położonej w sąsiedztwie Krakowskiej Hodowli i Nasiennictwa Ogrodniczego „Polan”, powstanie wielofunkcyjne boisko asfaltowe o rozmiarach 18 x 36 m wyposażone w bramki, siatki, kosze i piłkochwyty o wysokości 6 metrów oraz plac zabaw.  Na placu zabaw przewidziano nawierzchnię trawiastą, na której znajdą się huśtawka, bujak sprężynowy, huśtawka równoważna, piaskownica oraz zestaw zabawowy ze zjeżdżalnią i ławki.

Warto zaznaczyć, że kiedy 14 czerwca wójt gminy podpisał w Urzędzie Marszałkowskim umowy na dofinansowanie miejsc rekreacyjno-sportowych w Dziekanowicach i Woli Zachariaszowskiej z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi”, realizacja projektu w Dziekanowicach szacowana była na 380 105,29 zł, a w Woli Zachariaszowskiej na 351 925,18 zł. Tymczasem cena zaoferowana przez firmę „Pyzik. Usługi. Budownictwo. Handel” z Moszczenicy k. Gorlic, która wygrała przetarg, to 251 851,25 zł za realizację inwestycji w Dziekanowicach, znacznie niższą cenę od zakładanej firma też zaoferowała za budowę boisk sportowych, placu zabaw i miejsca do ćwiczeń na działce przy Zespole Szkół w Woli Zachariaszowskiej – 263 677,99 zł. Prace mają rozpocząć się jeszcze w październiku tego roku.

MKF

Close Menu
 
22 lipca 2024
Skip to content