Skip to main content
search
Aktualności

Biało-czerwony bal

By 15 listopada 2016No Comments

Ostatnia aktualizacja 15 listopada 2016 przez admin

bal2

10 listopada w zabytkowych murach XIV-wiecznego zamku w Korzkwi odbył się Bal Niepodległości. Stowarzyszenie Korzkiew już po raz szósty zorganizowało patriotyczne spotkanie, a patronat nad nim objął wójt gminy Zielonki. Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, tańce i występy artystyczne to atrakcje, które czekały na przybyłych gości.

Spotkanie rozpoczął chór parafialny z parafii pw. Narodzenia św. Jana Chrzciciela, któremu akompanianował Michał Kwiatkowski, jego założyciel i dyrygent. Zaproszonych gości powitał Andrzej Domagała, reprezentujący Stowarzyszenie Korzkiew.

bal3

 

Na scenie zaprezentowało się także najmłodsze pokolenie. W specjalnie na tę okazję przygotowanych strojach, z dumą i radością zaśpiewali żołnierskie i patriotyczne pieśni.
Zespół z roku na rok jest coraz większy, coraz głośniej śpiewa i coraz lepiej wygląda. Mam nadzieję, że będziecie go państwo coraz bardziej wspierać – mówił o występie Brygady Strzeleckiej „Junior” Artur Kępka. Tradycją korzkiewskiego balu jest polonez. Ten staropolski taniec wspólnie wykonali zaproszeni goście. Pary zajęły całą zamkową salę, by później tanecznym korowodem przejść na drugie piętro wkoło stołów. Tu też prowadzono ożywione dyskusje o minionych czasach, historycznych wydarzeniach i pielęgnowaniu wartości.
W przerwach od tańca – śpiewano. Patriotyczne pieśni wykonywali uczestnicy balu przy akompaniamencie Bogusławy Knapik-Gruzy (keyboard) i Grażyny Knapik-Dąbrowskiej (skrzypce). Zabawa i integracja mieszkańców trwała do północy, a kolejny bal już za rok.
KB

Więcej zdjęć: TUTAJ.

bal1

bal4

bal5

bal6

 

Close Menu
 
25 maja 2024
Skip to content