Skip to main content
search
Relacje

Bibickie asy z pierwszej klasy

By 15 stycznia 2014No Comments

Ostatnia aktualizacja 15 stycznia 2014 przez admin

bibice1

Stu jeden uczniów, z czterech klas pierwszych szkoły podstawowej w Bibicach uroczyście ślubowało być dobrym, uczciwym, honorowym i strzec dobrego imienia szkoły. Młodzi uczniowie już od września przygotowywali się do tego szczególnego dnia, a ich występy artystyczne zostały nagrodzone oklaskami przez zebranych rodziców, nauczycieli i zaproszonych gości.

Wśród przybyłych znaleźli się wójt gminy Zielonki Bogusław Król, radny gminy Zielonki Stefan Łysek, proboszcz parafii św. Andrzeja Boboli  ks. Wojciech Warzecha oraz poetka Zofia Daszkiewcz. Uroczysta akademia związana była z obchodzonym w szkole Dniem Patrona – Stanisława Wyspiańskiego. Dzieci wykazały się talentami recytatorskimi, tanecznymi i muzycznymi zdobywając żółte słoneczka przyznawane przez specjalną komisję. Po występach przyszedł czas na założenie biretów oraz oficjalne ślubowanie i pasowanie.
Gratuluję występu, a rodzicom i nauczycielom tak pięknie przygotowanych pierwszoklasistów. Życzę wam, aby tego co ślubowaliście, przy współpracy z nauczycielami, rodzicami i dziadkami udało wam się dochować – mówił w trakcie uroczystości wójt gminy Bogusław Król.
– Jest to jedna z najpiękniejszych uroczystości szkoły, wzruszająca i dająca energię do dalszej pracy. Teraz, po uroczystym pasowaniu zostaliście pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej. Mam nadzieję, ze znajdziecie tutaj życzliwość, serdeczność i zrozumienie oraz nowe przyjaźnie, które będą trwały długo – życzyła Jolanta Lepiarczyk, dyrektor Zespołu Szkół w Bibicach.
Te niezapomniane chwile, lata spędzone w szkolnych ławach wspominali zaproszeni goście, w tym Stefan Łysek. Jak sam przyznaje, szkoła zmieniła się nie do poznania od czasu kiedy do niej uczęszczał.
W szkole w Bibicach oprócz lekcji na uczniów czeka kilkanaście zajęć pozalekcyjnych m.in. koła językowe, ortograficzne, matematyczne, szachowe czy plastyczne. W szkole prowadzony jest także program „Kresy – współczesna Atlantyda” .
KB

bibice2

bibice3

bibice4

 

Close Menu
 
18 czerwca 2024
Skip to content