Skip to main content
search
Aktualności

Bieg Tropem Wilczym 6 marca

By 16 lutego 20227 marca, 2022No Comments

Ostatnia aktualizacja 7 marca 2022 przez admin

Już 6 marca 2022 roku z wielu punktów w Polsce i na całym świecie wyruszą uczestnicy biegu Tropem Wilczym.  W tym roku odbędzie się jubileuszowa, 10. edycja biegu. Dołącz do wydarzenia i pobiegnij razem z nami! Spotkajmy się w Bibicach (Klub Sportowy KS Bibiczanka, ul. Sportowa 2). Żeby uczestniczyć w biegu, wystarczy, że wypełnisz formularz rejestracyjny dostępny na stronie wydarzenia  https://www.protimer.pl/bio/929/tropem-wilczym-bibice-2022/register. Na wszystkich biegaczy czeka wyjątkowy zestaw startowy złożony z jubileuszowej koszulki, metalowej butelki, pamiątkowego medalu oraz materiałów informacyjnych.

Każdy znajdzie odpowiedni dystans dla siebie! Opracowaliśmy dwie trasy dostosowane do możliwości uczestników. Pierwszy „Dystans pamięci” mierzy 1963 m – jest to długość nieprzypadkowa, ściśle związana z rokiem, w którym zginął ostatni, poległy w walce Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek. Druga trasa została stworzona z myślą o średniozaawansowanych biegaczach i liczy 5 km.
Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej o projekcie, jego historii i innych wydarzeniach organizowanych w ramach akcji, konieczniej zajrzyj na stronę internetową biegu https://tropemwilczym.org/
Bieg Tropem Wilczym jest pierwszym wydarzeniem w Polsce organizowanym na tak wielką skalę. Został stworzony z myślą o pasjonatach historii oraz osobach, które chcą w pozytywny sposób uczcić pamięć Żołnierzy Wyklętych. Udział w inicjatywie to doskonały sposób na aktywne spędzenie czasu wolnego. Przedsięwzięcie z roku na rok przyciąga coraz więcej osób zainteresowanych historią Żołnierzy Wyklętych. W 2020 roku został pobity rekord i aż 75 tysięcy biegaczy wystartowało w 370 lokalizacjach.
Organizatorem biegu jest Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach oraz Fundacja Wolność i Demokracja.
Fundacja Wolność i Demokracja jest niezależną, niepartyjną organizacją pozarządową. Od założenia w 2006 roku Fundacja działa w dwóch zasadniczych obszarach: pomocy Polakom na Wschodzie oraz wspierania przemian demokratycznych na terenach byłego Związku Sowieckiego.

Close Menu
 
14 kwietnia 2024
Skip to content