Skip to main content
search
Aktualności

Bilet Metropolitalny – wiele możliwości

By 24 lipca 202317 sierpnia, 2023No Comments

Ostatnia aktualizacja 17 sierpnia 2023 przez KB

Od sierpnia 2023 r. będzie można na jednym bilecie korzystać z autobusów, tramwajów i pociągów. Pozwoli to na sprawne i szybkie przemieszczanie się różnymi środkami transportu.
Każdy, kto kupi bilet Metropolitalny na tzw. I strefę, czyli Miasto Kraków, oraz strefę II, czyli obszar podmiejski, będzie mógł skorzystać w obydwu strefach z komunikacji autobusowej (KMK), linii tramwajowych, linii wewnętrznych (W1,W2,W3) i oraz kolei aglomeracyjnej (PKP). Na tym bilecie można będzie także podróżować Autobusowymi Liniami Dowozowymi Kolei Małopolskich, czyli liniami A12 i A13, które również przejeżdżają przez gminę Zielonki. Bilet na pociągi, autobusy oraz tramwaje w obszarze miasta Krakowa będzie kosztować 159 złotych. Za bilet obejmujący strefę I i II zapłacimy 10 zł więcej, czyli będzie kosztował 169 zł. Bilet obejmujący trzy strefy będzie kosztował 199 zł, natomiast bilet tylko na II lub tylko na III strefę 109 zł.
Nowa jakość w zakresie dostępności i ułatwień dla pasażerów to wynik wypracowanego porozumienia pomiędzy Metropolią Krakowską, Miastem Kraków oraz Województwem Małopolskim.
W gminie Zielonki funkcjonuje 19 linii aglomeracyjnych, w tym dwie linie nocne oraz dodatkowo trzy linie wewnętrzne.

Dodatkowe informacje dotyczące Biletu Metropolitalnego znajdą Państwo na stronie Krakow.pl i stronie Kolei Małopolskich.

Uwaga! Przy zakupie biletu metropolitalnego ważnego na przejazd Kolejami Małopolskimi, Polregio oraz Kolejami Śląskimi należy wydrukować i zachować potwierdzenie transakcji zakupu, jeżeli bilet był kupowany w automacie.

KB/TN

Close Menu
 
19 kwietnia 2024
Skip to content