Skip to main content
search
Aktualności

Bosutowskie KGW z dofinansowaniem na nowe stroje

By 21 listopada 202323 listopada, 2023No Comments

Ostatnia aktualizacja 23 listopada 2023 przez TN

19 listopada w remizie strażackiej OSP Bosutów miało miejsce spotkanie promocyjne stroju krakowskiego realizowane w ramach projektu „Odbudowa tradycji noszenia Stroju Krakowskiego – zakup strojów dla KGW sołectwa Bosutów-Boleń”, który był realizowany przy wsparciu finansowym Powiatu Krakowskiego.

Głównym celem przedsięwzięcia jest zwiększanie aktywności kulturalnej mieszkańców powiatu i ich zaangażowania w życie publiczne poprzez działalność w organizacjach pozarządowych i inicjatywach lokalnych. W jego ramach możliwy był zakup strojów ludowych, połączony z organizacją wydarzeń popularyzujących działalności kół gospodyń wiejskich. KGW sołectwa Bosutów-Boleń otrzymało dotację w wysokości 10 tys. zł., z której sfinansowany został zakup 3 kompletnych strojów.

Uczestnicy spotkania w Bosutowie mieli możliwość zapoznania się z prelekcją dotyczącą historii stroju krakowskiego na terenie gminy, którą wygłosił dyrektor Biblioteki Publicznej w Zielonkach Mariusz Zieliński. Podsumowano także rok działalności Koła Gospodyń Wiejskich Sołectwa Bosutów-Boleń.

— Bardzo dziękuję za inicjatywę, chęci uczestnictwa w tych spotkaniach i przygotowaniach szczególnie wszystkim paniom, które naprawdę się napracowały — mówiła prezes KGW Bosutów-Boleń Izabela Krawczyk. — Obchodzimy rocznicę istnienia naszego koła i w krótkiej prezentacji zobaczyliśmy jak to z nami było — dodawała. Rocznica została uczczona tortem i gromkim „Sto lat” odśpiewanym przez uczestników wydarzenia.

W spotkaniu wzięli udział: wójt gminy Zielonki Bogusław Król, przewodniczący rady gminy Zielonki Mirosław Golanko, radna gminy Zielonki Zofia Kot, radny powiatu krakowskiego Jarosław Raźny, prezes OSP i sołtys sołectwa Bosutów-Boleń Andrzej Zabiegaj, a także członkowie i sympatycy koła. Wydarzenie poprowadziła prezes KGW Bosutów-Boleń Izabela Krawczyk.

 

TN

Poniżej publikujemy zdjęcia ze spotkania w OSP Bosutów:

 

Close Menu
 
26 maja 2024
Skip to content