Skip to main content
search
Budynek OSP Bosutów

Budowa remizy dla OSP Bosutów na finiszu

By 17 maja 202215 maja, 2023No Comments

Ostatnia aktualizacja 15 maja 2023 przez AO

Nowy budynek remizy w Bosutowie w pobliżu węzła powstającej Północnej Obwodnicy Krakowa jest już prawie gotowy. Zostały ostatnie prace przy elewacji i wykończeniowe wewnątrz obiektu. Trwa urządzanie wnętrz.
Nowa remiza ma powierzchnię 372 m2, strażacy-ochotnicy będą w niej korzystać z garażu dla pojazdów ratowniczych oraz pomieszczeń przyległych, tj. warsztatu, magazynu oraz pralnio-suszarni, ponadto z szatni z sanitariatami, zaopatrzonymi w natryski i toalety. Przy wejściu znajduje się dyżurka, na piętrze mieszczą się: sala wielofunkcyjna na szkolenia i spotkania, wyposażona w zaplecze kuchenne, pomieszczenie administracyjno-biurowe, sanitariaty oraz magazyn.
Budynek ma innowacyjną elewację, nawiązującą do jego przeznaczenia – został z zewnątrz obłożony deskami dekoracyjnymi opalanymi. W zeszłym tygodniu na elewacji zamontowano napis OSP Bosutów, jest on w kontrastującym żółtym kolorze, jak i dodatkowe elementy wokół okien.
Teren jest już ogrodzony, wykonano układ komunikacyjny wokół budynku, w tym zjazd z ul. Krakowskiej.
Koszt inwestycji to 3 239 380 zł, w większości został sfinansowany z budżetu gminy, 370 tys. zł pochodziło z rezerwy budżetu państwa, a 80 tys. zł od Województwa Małopolskiego w ramach konkursu „Małopolskie OSP 2021”.

Close Menu
 
19 kwietnia 2024
Skip to content