Skip to main content
search
Aktualności

Centrum Medyczne w Węgrzcach w nowej odsłonie

By 12 kwietnia 2022No Comments

Ostatnia aktualizacja 13 kwietnia 2022 przez KB

8 kwietnia odebrano prace remontowe przeprowadzone wewnątrz budynku Centrum Medycznego w Węgrzcach. Lekarz rodzinny, ekipa wyjazdowa pogotowania ratunkowego oraz Poczta Polska funkcjonują już w nowych pomieszczeniach.
Na parter budynku przeniósł się zespół wyjazdowy pogotowia ratunkowego, w miejsce „po aptece”. W części pogotowania wydzielono: trzy pokoje jednoosobowe z łazienkami, pokój socjalny, dyżurka, magazyny leków i wyrobów medycznych, magazyn sprzętu, sanitariaty, wiatrołap i komunikację. Dzięki przebudowie pomieszczeń, zajmowanych dawniej przez salon kosmetyczny, utworzono miejsce na poradnię ginekologiczną.
Pracownicy Poczty Polskiej również pracują na parterze. Placówka pocztowa zyskała własny węzeł sanitarny, zaplecze socjalne oraz pomieszczenia magazynowe. Zostało wykonane wejście do ogólnodostępnych pomieszczeń poczty dla osób niepełnosprawnych, dostępne z rampy, bezpośrednio z zewnątrz.
Zakończono prace remontowe na pierwszym piętrze. Powstała jedna przychodnia składająca się z: sześciu gabinetów z dwoma oddzielnymi poczekalniami, rejestracją, pomieszczeniem magazynowym, zapleczem socjalnym, pomieszczeniem porządkowym, szatnią dla pracowników oraz węzłami sanitarnymi. Usługę w ramach POZ prowadzi dotychczasowy podmiot lekarski – gabinet lekarza rodzinnego A.Hudzik. Cały obiekt oprócz zmian w podziałach wewnętrznych, wymiany instalacji wewnętrznej wodnej, kanalizacyjnej, elektrycznej i niskoprądowej, wyposażony został w nową instalację klimatyzacji zasilaną panelami fotowoltaicznymi.
Na drugim piętrze wyremontowano gabinety, w których docelowo ma się znaleźć drugi podmiot lekarski.
Zakres prac poszerzono o remont elewacji budynku, w związku z tym planuje się zakończenie inwestycji do połowy maja. Przebudowę i adaptację Centrum Medycznego w Węgrzcach wykonała firma Inare Sp. z o.o.  z siedzibą w Krakowie. Przebudowa finansowana jest z budżetu gminy Zielonki, a koszt całej inwestycji wraz z remontem elewacji to 2 864 459, 17 zł.
KB

Close Menu
 
22 czerwca 2024
Skip to content