Skip to main content
search
Relacje

Co nowego w Zieleńczance?

By 14 stycznia 2014No Comments

Ostatnia aktualizacja 14 stycznia 2014 przez admin

ziel2

W środę 15 stycznia o godz. 18.30 na boisku w Zielonkach drużyna Zieleńczanki pierwszym treningiem rozpoczyna przygotowania do rundy rewanżowej IV ligi. Trener Krzysztof Szumiec zaplanował siedem spotkań kontrolnych. Sparingi rozgrywane będą na sztucznych nawierzchniach oraz na boiskach w Zielonkach. Pierwszy mecz 2 lutego z Sokołem Kocmyrzów.

 
Drużyna pozostaje bez zmian. Jedynie tak jak były zawodnik z Zielonek (reprezentant Polski w futsalu) Tomek Kawa opuści nas również jego brat Maciej, który wyjeżdża do Niemiec pracować i grać w Aufbau Eisleben, a nasz klub nie będzie robił żadnych przeszkód w kolejnej przygodzie piłkarskiej i życiowej zawodnika – dowiadujemy się od prezesa LKS Zieleńczanka Tomasza Dudka.
Już pisaliśmy, że użytkowana przez LKS Zieleńczanka działka położona w granicach administracyjnych Krakowa stała się niedawno własnością gminy Zielonki. Została ona zakupiona od miasta Krakowa za ponad 725 tys. zł brutto. Klub został również doinwestowany z funduszu sołectwa Zielonki – na obiektach Zieleńczanki zrealizowano sztuczne masztowe oświetlenie połowy boiska treningowego oraz zakupiono i wmontowano profesjonalne bramki aluminiowe na boisku głównym. Oświetlenie jest niezbędne podczas zajęć treningowych w okresie jesienno-zimowym, zwłaszcza dla drużyny młodzików, juniorów i seniorów. Natomiast wymiana bramek, ze stalowych na aluminiowe to wymóg licencyjny na poziomie IV ligi, ale oznacza również poprawę bezpieczeństwa treningów i spotkań ligowych wszystkich drużyn. Prace wykonano własnymi siłami, a materiały zakupiono dzięki pomocy sołectwa Zielonki, które co roku wspiera klub.
Są jeszcze inne nowości. W najbliższym czasie Zieleńczanka planuje rozpocząć współpracę z Wisłą Kraków jako klub partnerski. Pomysłodawca, prezes klubu Tomasz Dudek od lutego do kwietnia odbył staż menedżerski w drużynie Wisły Kraków, gdzie szkolił się w zarządzaniu klubem sportowym. W okresie ferii zimowych na boiskach trawiastych wszystkie drużyny młodzieżowe brać będą udział w halowych mistrzostwach Krakowa. W Zieleńczance trenują zawodnicy już od 5 roku życia.
Od nowego sezonu 2013/2014 trener Krzysztof Szumiec i prezes Tomasz Dudek nie są już zawodnikami Zieleńczanki. Po drugim awansie do IV ligi zdecydowali się skoncentrować na swoich pozaboiskowych funkcjach w klubie.  Bardzo dobrze zastępują ich już młodsi Zieleńczanie, którzy otrzymali szansę gry. Na koniec podsumujmy jeszcze osiągnięcia obu panów na boisku: Tomasz Dudek w Zieleńczance jako zawodnik grał od sezonu 2006/2007 do 2012/2013 (7 sezonów). Przez okres pięciu lat był kapitanem drużyny, awansował z Zielonkami z A klasy do IV ligi. Łącznie rozegrał 232 spotkania i zdobył dla koniczynek 104 gole; Krzysztof Szumiec w Zieleńczance, jako zawodnik, grał od sezonu 2008/2009 do 2012/2013 (5 sezonów). Osiągnął dwa awanse do IV ligi. Dla Zieleńczanki zdobył 83 bramki.
Red.

DSC02084mos

Close Menu
 
18 czerwca 2024
Skip to content