Skip to main content
search
Relacje

“Cyrk wita Was” czyli 20. Jubileuszowy Bal Integracyjny w Korzkwi

By 12 lutego 2016No Comments

Ostatnia aktualizacja 12 lutego 2016 przez admin

DSC03671To było barwne, uroczyste i bardzo radosne pożegnanie karnawału. Na tegorocznym 20. Jubileuszowym Balu Integracyjnym wraz z uczniami z Zespołu Szkół w Korzkwi bawiło się 50 gości przybyłych z dwóch krakowskich ośrodków szkolno-wychowawczych, którym pomaga Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym „Bądźcie z nami” Cecylii Chrząścik. Motywem przewodnim zabawy była cyrkowa arena.

 

W tym roku do Korzkwi przybyli wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego nr 6 im. Jana Pawła II oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 4 z Krakowa. Integrujących się na balu odwiedzili radny gminy Zielonki Adam Duliński oraz proboszcz tutejszej parafii ksiądz Paweł Łukaszka.
Dyrektor szkoły w Korzkwi Regina Styn oraz prezes Stowarzyszenia Pomocy Niepełnosprawnym Cecylia Chrząścik powitały wszystkich obecnych. Popłynęły serdeczne słowa podziękowań do gospodarzy za trud włożony w organizację imprezy, ale i do wychowawców specjalnych ośrodków szkolno – wychowawczych, którzy przybyli z podopiecznymi tego dnia do Korzkwi. Bal w tym roku obchodził swój okrągły jubileusz, była więc okazja wrócić pamięcią do jego początków. Nie zapomniano o Marii Pahl, która przed laty jako ówczesna dyrektor szkoły w Korzkwi była pomysłodawczynią tej trwającej już 20 lat inicjatywy. Ewa Staniszewska oraz Małgorzata Szumiec, nauczycielki korzkiewskiej szkoły za wieloletnią pomoc i zaangażowanie w działalność na rzecz dzieci niepełnosprawnych otrzymały srebrne słoneczko, odznakę Stowarzyszenia Pomocy Niepełnosprawnym Bądźcie z nami.
– W przyszłym roku nasze stowarzyszenie obchodzi 25 lecie działalności. Mamy co robić, dzięki Wam moje serce bije mocno i zdrowo, a Wasze uśmiechnięte buzie są dla mnie największą nagrodą. – mówiła Cecylia Chrząścik
Organizatorzy balu przygotowali wiele atrakcji, uczniowie najmłodszych klas pod opieką wychowawców: Małgorzaty Kruczek, Moniki Jabłońskiej-Czyż, Urszuli Kowackiej – Kwinty, Beaty Kwiecień oraz Ewy Staniszewskiej przygotowali wyjątkowy pokaz cyrkowy. Widownia podziwiała taniec kwiatów, bardzo entuzjastycznie przyjęła wyczyny akrobatek, wygłupy klaunów, pokaz iluzjonistów i żonglerów, popisy siłaczy, wysłuchała koncertu muzykalnych kuchmistrzów, nie zabrakło też występu piratów, słoni i myszek. Zachwycona publiczność nagrodziła wszystkich występujących gromkimi brawami. Po części artystycznej nadszedł czas na zabawę taneczną. Wówczas pałeczkę wodzireja przejęła Małgorzata Kruczek wraz z młodzieżą działającą w Szkolnym Klubie Wolontariatu „Pomagamy”. Do tańca i wesołej zabawy ruszyła cała sala. Klub wolontariatu działa od czterech lat w Zespole Szkół w Korzkwi. Posiada uprawnienia oraz wsparcie merytoryczne Regionalnego Centrum Wolontariatu w Krakowie.
To znakomita młodzież, mają świetne pomysły, bardzo dużo umieją, wielu z tych wolontariuszy działa w harcerstwie, znają mnóstwo zabaw, nie mają też lęku ani przed nowościami, ani przed kontaktem z drugim człowiekiem. Działają na wielu płaszczyznach. Uczestniczyli m.in. w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, zbierali pieniądze w żonkilowej akcji „Pola Nadziei” na rzecz hospicjum, angażują się w przeróżne inicjatywy nie tylko w szkole, ale i poza nią – mówiła z entuzjazmem o swoich podopiecznych Anna Bełzowska, pedagog i psycholog w Zespole Szkół w Korzkwi, będąca także jedną z koordynatorek klubu.
Goście bawili się wyśmienicie.
Nasi wychowankowie bardzo dobrze czują się w Korzkwi, lubią tu przyjeżdżać, czują, że są akceptowani. Rozczulające jest, gdy spotykają się i pamiętają siebie. Oby pani Cecylia jak najdłużej miała siły, by to wszystko nam organizować – mówiła Elżbieta Janicka, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego nr 4 przy ul Wietora w Krakowie.
KŁK

Więcej zdjęć tutaj :

 

 

DSC03684
DSC03692
DSC03694
3
DSC03680
DSC03745
DSC03762
DSC03835
DSC03767
DSC03775
DSC03848
DSC03849
DSC03943
DSC03852
DSC03990
DSC04030

 

 

Close Menu
 
18 lipca 2024
Skip to content