Skip to main content
search
Relacje

Cztery pory roku w Brzozówce

By 9 grudnia 2014No Comments

Ostatnia aktualizacja 9 grudnia 2014 przez admin

cztery

„Cztery pory roku” to tytuł wystawy akwarel autorstwa Marka Jusięgi. Wernisaż odbył się 7 grudnia w budynku wielofunkcyjnym w Brzozówce. Wystawę można obejrzeć jeszcze 14 i 21 grudnia w godz. od 15 do 19, towarzyszyć jej będzie kiermasz rękodzieła wykonanego przez panie z Koła Przyjaciół Brzozówki, podczas którego będą zbierane cegiełki na organizację ferii dla dzieci.

Marek Jusięga mieszkańcem Brzozówki jest od 9 lat. Jak sam wspomina, jako krakusowi od pokoleń i plastykowi, dla którego ważny jest bezpośredni kontakt z klientem, wydawało mu się, że wyprowadzka za miasto to zły pomysł, jednak teraz nie wyobraża sobie, że mógłby mieszkać gdzie indziej. – Miałem za dużo zgiełku w życiu, teraz podoba mi się ten spokój – twierdzi pan Marek.
Na wystawie w Brzozówce można było obejrzeć dwanaście akwarel Marka Jusięgi przedstawiających okolicę, namalowanych specjalnie na tę okazję, i kilka portretów ze zbiorów prywatnych.
Akwarela jest najlepsza do ukazania piękna przyrody, a jeśli ma się do czynienia z taką okolicą to hulaj dusza! – w ten sposób Marek Jusięga zachęcał do obejrzenia swoich prac podczas wernisażu, równocześnie dziękując Marii Pahl, przewodniczącej Koła Przyjaciół Brzozówki i organizatorce wystawy, za to, że „zmusiła go delikatną perswazją” do zaprezentowania swoich prac. Na akwarelach podziwiać można było m.in. zamek w Korzkwi w jesiennej scenerii, księżycową listopadową noc, zaprzężone w konie sanie sunące ulicą Krzemionki, korowód dożynkowy (w którym wytrawne oko dostrzeże syna artysty) oraz „młodą dziewczynę z okolic Krakowa w stroju ludowym”, czyli żonę artysty. Wystawie towarzyszył też pokaz slajdów, prezentujący pozostałe dokonania plastyka, bowiem Marek Jusięga specjalizuje się w malarstwie aerografem, wraz ze wspólnikiem Jackiem Gąsiorem wykonują malarstwo ścienne i użytkowe. Pan Marek szczególnie dumny jest z efektów swojej pracy widocznych w kościele św. Barbary w Krakowie i w zamku Książ, ale jego dzieła podziwiać można też w lokalach gastronomicznych, supermarketach, domach prywatnych, jak również na… samochodach, motocyklach, kaskach i kurtkach motocyklowych.
MKF

Zapraszamy do oglądnięcia galerii zdjęć z wernisażu.

cztery2

cztery3

cztery4

cztery

Więcej zdjęć: tutaj

 

 

Close Menu
 
16 lipca 2024
Skip to content