Skip to main content
search
Aktualności

Dalsza budowa sieci kanalizacyjnej w gminie Zielonki

By 10 marca 2021No Comments

Ostatnia aktualizacja 10 marca 2021 przez admin

IMG 20210310 102534

Rozpoczynają się roboty w ramach rozszerzenia projektu „Gospodarka wodno-ściekowa w gminie Zielonki – IV etap”. Przypomnijmy, że w grudniu 2020 roku podpisano dwie umowy z wyłonionym w przetargu wykonawcą Przedsiębiorstwem Instalacji Sanitarnych INSBUD Sp. z o.o. z Tarnowa na budowę sieci kanalizacji sanitarnej w systemie grawitacyjno-tłocznym o łącznej długości około 8,4 km w miejscowościach Bibice, Wola Zachariaszowska, Przybysławice, Węgrzce, Zielonki wraz z 3 przepompowniami ścieków i ich zasilaniem. Powstaną też odcinki sieci wodociągowej, gazowej i kanalizacji deszczowej. Po realizacji zostaną odtworzone drogi. Wykonawca przejął plac budowy i rozpoczął prace od budowy sieci kanalizacji sanitarnej na ul. Leśnej w Bibicach i w rejonie ul. Spacerowej w Zielonkach. Roboty wiązać się mogą z utrudnieniami w ruchu drogowym, o czy będziemy informować m.in. na stronie zielonki.pl.

Obie części zamówienia pod nazwą „Gospodarka wodno-ściekowa w Gminie Zielonki – IV etap w zakresie budowy sieci kanalizacyjnych i wodociągowych” będą kosztować łącznie 6 739 766,79 zł brutto. Zadanie stanowi rozszerzenie dużego projektu budowy sieci kanalizacyjnej „Gospodarka wodno-ściekowa w gminie Zielonki – IV etap”, którego koszt wynosi około 35 mln zł. W maju 2017 r. gmina Zielonki uzyskała około 13 mln zł dofinansowania z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na pierwotny zakres tego projektu. W trakcie inwestycji dofinansowanie, na podstawie aneksu z lutego 2019 r., urosło do 17,5 mln zł, bo projekt doczekał się rozszerzenia, którego realizacja właśnie się rozpoczyna. Pierwotny zakres projektu został już zakończony i odebrany od firm wykonawczych.
Rozpoczynająca się inwestycja obejmuje m.in. budowę kanalizacji sanitarnej w rejonie ul. Słowiańskiej, ul. Podgórze, ul. Słonecznej (tutaj również fragment sieci gazowej) w Woli Zachariaszowskiej; ul. Pogodnej w Przybysławicach; ul. Dworskiej, ul. Ogrodowej i ul. Leśnej w Bibicach; ul. C24, E1 i E2 w Węgrzcach; ul. Spacerowej, Na Ogrody, Babilon, Gwizdałów, Rzyczyska w Zielonkach (z siecią kanalizacji deszczowej); łącznie 8,4 km sieci kanalizacyjnej i 3 pompownie. 240-metrowy odcinek sieci wodociągowej zostanie wybudowany w rejonie ulic Słowiańskiej i Podgórze w Woli Zachariaszowskiej. W Zielonkach 600 m będzie liczył nowy odcinek kanalizacji deszczowej. Po budowie zostaną odtworzone nawierzchnie dróg, w tym fragment drogi powiatowej 2151K w Woli Zachariaszowskiej.

Zadanie związane z budową sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Zielonki realizowane jest w ramach projektu “Gospodarka wodno-ściekowa w Gminie Zielonki – IV etap” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

IMG 20210310 095502

IMG 20210310 101525

Zdjęcia przedstawiają budowę sieci kanalizacyjnej na terenie gminy Zielonki.

Close Menu
 
18 czerwca 2024
Skip to content