Skip to main content
search
Aktualności

Doceniono sportowe osiągnięcia

By 10 kwietnia 2015No Comments
Print Friendly, PDF & Email

Ostatnia aktualizacja 10 kwietnia 2015 przez admin

stypendia1

 

Monika Nowak oraz Iga Janecka otrzymały stypendium sportowe gminy Zielonki na 2015 rok. Uroczyste podpisanie umów stypendialnych odbyło się 9 kwietnia w obecności wójta gminy Zielonki Bogusława Króla oraz kierownik GZEAS Anny Soblik-Milcz.

Stypendia sportowe gminy Zielonki są przyznawane zawodnikom osiągającym wysokie wyniki sportowe we współzawodnictwie międzynarodowym lub krajowym. Obie tegoroczne stypendystki są studentkami pierwszego roku studiów: Monika Nowak – lekkoatletyki na AWF, a Iga Janecka – stomatologii na UJ.
Monika Nowak z Trojanowic po raz trzeci otrzymała stypendium sportowe. Uprawiana przez nią dziedzina to lekkoatletyka. Zawodniczka posiada I klasę sportową w dwóch konkurencjach: rzut dyskiem i pchnięcie kulą. Od siedmiu lat reprezentuje klub AZS-AWF Kraków. Jest członkinią Kadry Narodowej Polskiego Związku Lekkiej Atletyki na sezon 2014. W 2014 roku zdobyła: 3. miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów w Spale (pchnięcie kulą – wynik 13,38 m), 3. miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w Toruniu (rzut dyskiem – wynik 45,30 m), 6. miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w Toruniu (pchnięcie kulą – wynik 13,21 m), 7. miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorów w Szczecinie (pchnięcie kulą – wynik 13,65 m), 1. miejsce w Mistrzostwach Polski AZS Juniorów w Białej Podlaskiej (pchnięcie kulą – wynik 12,99 m) oraz 1. miejsce w Mistrzostwa Polski AZS Juniorów w Białej Podlaskiej (rzut dyskiem – wynik 46,03 m). Monice przyznano stypendium sportowe na 2015 roku w wysokości 200 zł miesięcznie.
Po raz pierwszy wśród stypendystów znalazła się Iga Janecka, która specjalizuje się w szermierce. Od 6 lat jest zawodniczką Krakowskiego Klubu Szermierzy, a obecnie zajmuje 12 miejsce w rankingu krajowym w swojej kategorii wiekowej. Na swoim koncie ma tytuł drużynowej wicemistrzyni Polski do lat 17 (w 2012 r.) oraz drużynowej wicemistrzyni Polski seniorów (w 2013 r.). W 2014 roku zdobyła 3. miejsce podczas Mistrzostw Polski Juniorów w szpadzie kobiet drużynowo; w 2013 roku 2. miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski Seniorów w szpadzie kobiet. Iga otrzymała stypendium w wysokości 200 zł miesięcznie.
Życzę wam dalszych sukcesów, zarówno w waszych dyscyplinach sportowych jak i na studiach – życzył stypendystkom Bogusław Król, wójt gminy Zielonki.
KB

stypendia2

stypendia3

stypendia4

stypendia1

 

Close Menu
 
28 lutego 2024
Skip to content