Skip to main content
search
Aktualności

Doceniono sportowe osiągnięcia

By 10 kwietnia 2015No Comments

Ostatnia aktualizacja 10 kwietnia 2015 przez admin

stypendia1

 

Monika Nowak oraz Iga Janecka otrzymały stypendium sportowe gminy Zielonki na 2015 rok. Uroczyste podpisanie umów stypendialnych odbyło się 9 kwietnia w obecności wójta gminy Zielonki Bogusława Króla oraz kierownik GZEAS Anny Soblik-Milcz.

Stypendia sportowe gminy Zielonki są przyznawane zawodnikom osiągającym wysokie wyniki sportowe we współzawodnictwie międzynarodowym lub krajowym. Obie tegoroczne stypendystki są studentkami pierwszego roku studiów: Monika Nowak – lekkoatletyki na AWF, a Iga Janecka – stomatologii na UJ.
Monika Nowak z Trojanowic po raz trzeci otrzymała stypendium sportowe. Uprawiana przez nią dziedzina to lekkoatletyka. Zawodniczka posiada I klasę sportową w dwóch konkurencjach: rzut dyskiem i pchnięcie kulą. Od siedmiu lat reprezentuje klub AZS-AWF Kraków. Jest członkinią Kadry Narodowej Polskiego Związku Lekkiej Atletyki na sezon 2014. W 2014 roku zdobyła: 3. miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów w Spale (pchnięcie kulą – wynik 13,38 m), 3. miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w Toruniu (rzut dyskiem – wynik 45,30 m), 6. miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w Toruniu (pchnięcie kulą – wynik 13,21 m), 7. miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorów w Szczecinie (pchnięcie kulą – wynik 13,65 m), 1. miejsce w Mistrzostwach Polski AZS Juniorów w Białej Podlaskiej (pchnięcie kulą – wynik 12,99 m) oraz 1. miejsce w Mistrzostwa Polski AZS Juniorów w Białej Podlaskiej (rzut dyskiem – wynik 46,03 m). Monice przyznano stypendium sportowe na 2015 roku w wysokości 200 zł miesięcznie.
Po raz pierwszy wśród stypendystów znalazła się Iga Janecka, która specjalizuje się w szermierce. Od 6 lat jest zawodniczką Krakowskiego Klubu Szermierzy, a obecnie zajmuje 12 miejsce w rankingu krajowym w swojej kategorii wiekowej. Na swoim koncie ma tytuł drużynowej wicemistrzyni Polski do lat 17 (w 2012 r.) oraz drużynowej wicemistrzyni Polski seniorów (w 2013 r.). W 2014 roku zdobyła 3. miejsce podczas Mistrzostw Polski Juniorów w szpadzie kobiet drużynowo; w 2013 roku 2. miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski Seniorów w szpadzie kobiet. Iga otrzymała stypendium w wysokości 200 zł miesięcznie.
Życzę wam dalszych sukcesów, zarówno w waszych dyscyplinach sportowych jak i na studiach – życzył stypendystkom Bogusław Król, wójt gminy Zielonki.
KB

stypendia2

stypendia3

stypendia4

stypendia1

 

Close Menu
 
16 czerwca 2024
Skip to content