Skip to main content
search
Aktualności

Dofinansowanie do Zachodniej Obwodnicy Zielonek

By 24 lipca 2023No Comments

Ostatnia aktualizacja 24 lipca 2023 przez KB

21 lipca w siedzibie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, w obecności wicemarszałka Łukasza Smółki podpisał kontrakt na dofinansowanie budowy II etapu obwodnicy Zielonek.

Umowa dotyczy dofinansowania budowy Zachodniej Obwodnicy Zielonek (etap II), która powstanie w ciągu drogi wojewódzkiej nr 794, od węzła z Północną Obwodnicą Krakowa (w Zielonkach) do ul. Krakowskie Przedmieście w Trojanowicach. W ramach odcinka o długości ok. 2 km zaprojektowane zostaną m.in. dwa wiadukty, most, chodniki i ścieżki rowerowe, a także drogi dojazdowe do obsługi terenów przyległych. W projekcie zostanie uwzględniona przebudowa i zabezpieczenie istniejącej infrastruktury technicznej.

Szacunkowy koszt budowy obwodnicy Zielonek – etap II wraz z wykupem gruntów to ponad 70 mln zł. Inwestycja została dofinansowana w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg kwotą 35 mln zł. Rozpoczęcia zadania planowane jest w 2024 roku, a zakończenie w 2026 roku.

Trwa I etap budowy zachodniej obwodnicy Zielonek (Trasy Wolbromskiej) od węzła z Północną Obwodnicą Krakowa w Zielonkach do ul. Pachońskiego w Krakowie.

Realizacja całości zachodniej obwodnicy Zielonek docelowo pozwoli wyprowadzić ruch tranzytowy z centrum miejscowości Zielonki, usprawniając system komunikacyjny, pozwoli też na upłynnienie ruchu w północnej części Krakowa.

Źródło: www.malopolska.pl, red.KB

Close Menu
 
19 kwietnia 2024
Skip to content