Skip to main content
search
AktualnościWydarzenia

Dożynki parafialne w kościele w Raciborowicach

By 4 września 2023No Comments

Ostatnia aktualizacja 5 września 2023 przez Marek Skiba

Od lat sołectwa Batowice i Dziekanowice należą do parafii św. Małgorzaty w Raciborowicach, w której zwyczajem jest organizacja dożynek parafialnych. W 2023 roku przygotowanie dożynek zostało powierzone sołectwu Dziekanowice. O godzinie 11.00 rozpoczęła się msza dożynkowa, którą odprawiał proboszcz parafii ks. Rafał Ryczek. – Naszą gorącą modlitwą dziękujmy Bogu za tegoroczne plony i ochronę od kataklizmów, klęsk i żywiołów – mówił proboszcz podczas kazania.

Po mszy odbył się koncert Koła Gospodyń Wiejskich z Dziekanowic. Po nim uczestnicy udali się do budynku sołeckiego w Dziekanowicach. Przybyłych gości przywitali sołtys Stanisław Czaplak oraz przewodnicząca KGW Helena Ptak. Biesiadnikom na akordeonie przygrywał Artur Nogeć.

Tegoroczny wieniec dożynkowy przynieśli  gospodarze Irena Witek i Andrzej Raźny z Dziekanowic. Wśród przybyłych gości nie zabrakło wójta gminy Zielonki Bogusława Króla, przewodniczącego rady gminy Zielonki Mirosława Golanko, radnego powiatu krakowskiego Jarosława Raźnego, księży i parafian z parafii św. Małgorzaty oraz licznych przyjaciół i sympatyków sołectwa.

MS

Close Menu
 
23 lipca 2024
Skip to content