Skip to main content
search
Relacje

Dzień Babci i Dziadka w Dziekanowicach

By 20 stycznia 2014No Comments

Ostatnia aktualizacja 20 stycznia 2014 przez admin

dziekanowice1

 

 

Już po raz dziewiąty seniorzy z Dziekanowic świętowali Dzień Babci i Dziadka. Tegoroczne spotkanie odbyło się 18 stycznia.

 

Pogoda dopisała, więc mam nadzieję, że wszyscy goście dotrą  – spodziewała się sołtys Stanisława Ryńska, która wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich, na czele z Heleną Ptak, zorganizowały uroczystość.
Obie panie przywitały zgromadzonych seniorów. Następnie głos zabrał wójt gminy Zielonki Bogusław Król. Życzył on zgromadzonym nie tylko zdrowia, ale też wyższych emerytur, czym wywołał uśmiech na twarzy gości.
Atrakcją wieczoru był występ grupy kolędniczej “Bibiczanie”, którą kieruje sołtys z Bibic Magdalena Krawczyk. Oprócz tradycyjnych dla zwyczaju Herodów postaci, w barwnych strojach na scenie pojawili się: Diabeł, Śmierć, Anioł oraz Żyd z góralem, którzy targowali się o starą Kozę. Humorystyczne dialogi rozbawiły publiczność do łez. Na zakończenie przedstawienia okolędowano panią sołtys Stanisławę Ryńską.
Zgromadzone babcie i dziadkowie jak co roku otrzymali kwiatki w doniczkach, były to prymulki. Panie z Koła Gospodyń przygotowały także poczęstunek. Przy zastawionych stołach nie zapomniano o wspólnym kolędowaniu.
Najstarszą uczestniczką spotkania była 93-letnia pani Józefa Karnat.
Jest tu bardzo fajnie, przychodzę co roku – powiedziała. Pani Józi nie brakuje sił, a jej niezawodna pamięć zadziwia młodszych uczestników spotkań.
Seniorzy chwalili działalność pani sołtys i Koła Gospodyń, które już wkrótce będzie obchodzić swoje 10-lecie.
Patrycja Sioła

Więcej zdjeć: TU.

dziekanowice2

dziekanowice3

dziekanowice4

Close Menu
 
18 lipca 2024
Skip to content