Skip to main content
search
Aktualności

Dzień Edukacji Narodowej w gminie Zielonki

By 13 października 2017No Comments

Ostatnia aktualizacja 13 października 2017 przez admin

DSC04220W gminnych szkołach podstawowych 13 października świętowano Dzień Edukacji Narodowej, który przypada w tym roku w sobotę. Jest on okazją do podziękowania nauczycielom za kształcenie i wychowanie młodzieży. Były kwiaty i występy od wychowanków; gratulacje i podziękowania dla nauczycieli, pracowników oświaty przekazał również wójt gminy Bogusław Król.


W uznaniu szczególnie wyróżniającej pracy dydaktycznej i wychowawczej z okazji Dnia Edukacji Narodowej wójt gminy Zielonki nagrodził dyrektor Szkoły Podstawowej w Bibicach Beatę Pieńkowską i dyrektor Przedszkola Samorządowego w Zielonkach Kingę Dziedzic. Do obu pań trafiły szczególne podziękowania za organizację przedsięwzięć związanych z obchodzonym w gminie Zielonki Rokiem Stanisława Wyspiańskiego. Przykładowo dyrektor z Bibic zmotywowała społeczność wszystkich szkół w gminie do udziału w Pierwszej Gminnej Paradzie Patronów, a dyrektor przedszkola w Zielonkach zrealizowała projekt „Wyspiański widziany oczami dziecka”.
W gminnych placówkach oświatowych odbyły się spotkania z okazji Dnia Nauczyciela. W przedszkolu samorządowym w Zielonkach dzieci podziękowały swoim wychowawcom recytacją i piosenką, zatańczyły również w strojach z dwudziestolecia międzywojennego do muzyki z filmu Vabank. Uczniowie szkoły w Bibicach również zaśpiewali i zatańczyli dla nauczycieli, w hymn szkoły został wykonany solo na skrzypcach. Przypomniano, że święto nauczycieli przypada w rocznicę powołania w 1773 roku Komisji Edukacji Narodowej.
IO

DSC04406
DSC04263
Close Menu
 
13 lipca 2024
Skip to content