Skip to main content
search
Aktualności

Dzień Kobiet w Garliczce

By 11 marca 2024No Comments

Ostatnia aktualizacja 11 marca 2024 przez Marek Skiba

Sołtys Garliczki Marta Żylska wraz z radą sołecką, dzięki uprzejmości sołtysa Woli Zachariaszowskiej, zorganizowali dla lokalnej społeczności Dzień Kobiet.

Międzynarodowy Dzień Kobiet przypada 8 marca, a jego data związana jest z wydarzeniami, które miały miejsce tego dnia w 1908 roku w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Odbył się wtedy protest pracownic branży włókienniczej. Podczas niego kobiety domagały się zrównania płacy z mężczyznami oraz równych praw politycznych.

Spotkanie w Woli Zachariaszowskiej rozpoczęło się posiłkiem przygotowanym przez mężczyzn z Garliczki. Pełnili oni funkcje kucharzy i kelnerów podczas tego wydarzenia. Następnie życzenia kobietom złożyli wspólnie: przewodniczący rady gminy Zielonki Mirosław Golanko, sołtys Woli Zachariaszowskiej Artur Kwiecień, sołtys Garlicy Duchownej Artur Nogieć oraz radny powiatu krakowskiego Jarosław Raźny.

– Chcielibyśmy złożyć wam najserdeczniejsze życzenia – mówił Mirosław Golanko. — Spełnienia marzeń, realizacji siebie, wyrozumiałości w domach, bo przecież aktywnie włączacie się w liczne inicjatywy, kosztem życia prywatnego i rodzinnego. Przede wszystkim dziękujemy, że pomagacie nam, działając aktywnie w samorządzie – kontynuował.

Po życzeniach wszyscy obecni na spotkaniu mężczyźni zaśpiewali „Sto lat” przy akompaniamencie akordeonu, na którym grał Artur Nogieć. Później panowie przekazali na ręce kobiet tulipany oraz słodkie upominki.

– Chciałam podziękować wszystkim, którzy włączyli się w organizacje tego święta – mówiła Marta Żylska. – Panowie świetnie się spisali. Dziękuję sołectwu Wola Zachariaszowska, za udostępnienie miejsca. Dziękuję także zaprzyjaźnionym KGW, które tu dziś również gościmy, za pomoc w przygotowaniu przekąsek – dodała.

MS

Poniżej prezentujemy galerię zdjęć z tego wydarzenia.

Close Menu
 
19 kwietnia 2024
Skip to content