Skip to main content
search
Relacje

Dzień Rodziny w Szkole Podstawowej w Przybysławicach

By 27 maja 2022No Comments

Ostatnia aktualizacja 27 maja 2022 przez KB

22 maja 2022 r. na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Przybysławicach  odbył się Dzień Rodziny współorganizowany z Fundacją Kształcenia, Wypoczynku i Rekreacji w Krakowie realizującą projekt Aktywna Korzkiew. Podczas imprezy przygotowano dla uczestników wiele atrakcji.

Dla zainteresowanych ekologią pracownicy Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego przygotowali  warsztaty, podczas których można było zrobić domek dla owadów, a miłośnicy techniki mogli poznać zasady działania drukarki 3D, którą szkoła zakupiła w ramach projektu „Laboratorium Przyszłości” oraz wziąć udział w pokazach doświadczeń fizycznych. Na basenie odbyły się rodzinne zawody pływackie, a w sali gimnastycznej gry i zabawy sportowe. Można było spróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej, zrobić misterne prace w technice origami, uwiecznić swój wizerunek w foto budce, która znajdowała się w bibliotece. Tam też oczekiwała na gości Maria Konopnicka, a także wystawa lapbooków przygotowanych przez uczniów klasy czwartej a. Nie zabrakło również gier planszowych, rozgrywek w tenisa stołowego oraz piłkarzyków. Na boisku czekały na dzieci duże klocki do układania oraz dmuchańce.

Popis swoich umiejętności recytatorsko-taneczno-wokalnych dały przedszkolaki pod kierunkiem swoich wychowawczyń. Dzień Rodziny był również okazją do zaprezentowania umiejętności nabytych przez dzieci na zajęciach pozalekcyjnych. Sk-Art przygotował występ taneczny, a Pianola pokaz umiejętności gry na instrumentach: skrzypcach, gitarze i pianinie.

Rodzice uczniów przygotowali dla wszystkich słodki poczęstunek, a Ośrodek w Korzkwi kiełbaski z grilla, napoje i lody.

Regina Styn

Close Menu
 
18 maja 2024
Skip to content