Skip to main content
search
Aktualności

Ekologicznie na krakowskich Błoniach, z udziałem gminy Zielonki

By 2 sierpnia 2013No Comments

Ostatnia aktualizacja 2 sierpnia 2013 przez admin

W sobotę, 8 czerwca na krakowskich Błoniach odbył się Piknik Rodzinny, na którym Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie świętował 20-lecie swojej działalności. Podczas całodniowej imprezy mieszkańcy Krakowa i całej Małopolski mogli zobaczyć jak efektywnie wspierać ochronę środowiska, promować ekologiczne działania i poznać projekty realizowane przy wsparciu finansowym WFOŚiGW.


  {mosimage}
Na Pikniku Rodzinnym prezentowały się gminy i powiaty, które współpracują z Funduszem. Również gmina Zielonki realizuje szereg przedsięwzięć związanych z ochroną środowiska przy wsparciu środków z WFOŚiGW. Największym z nich jest budowa kanalizacji dofinansowana w ramach projektu „Gospodarka ściekowa gminy Zielonki – kanalizacja w rozlewniach rzek Prądnik, Bibiczanka i Rozrywka” realizowana w latach 2008-2011. Inwestycja kosztowała 32,8 mln zł netto, z czego ponad 17 mln wyniosła dotacja, a w tym roku udało się otrzymać dodatkowe środki na rozszerzenie rzeczowo-finansowe tego projektu.
Na stoisku naszej gminy zwiedzający mogli otrzymać mapki, foldery i gadżety związane z Zielonkami. Nie zabrakło również występów artystycznych. Naszą gminę, na scenie reprezentowało Koło Regionalne „Tradycja” z Trojanowic, które przedstawiło barwny i skoczny repertuar. Grupa powstała w 2011 roku i  kultywuje tradycje kolędnicze (Herody) oraz chodzenie po Pucherach. Na czele Koła stoi Grzegorz Miroń, a w grupie występują m.in. członkowie rady sołeckiej wraz z panią sołtys Bożeną Mędrek. Do występów tanecznych przygotowują się pod bacznym okiem choreografa Anny Herezy.
Na dzieci czekały gry i zabawy. Nie zabrakło pokazów służb specjalistycznych, między innymi straży pożarnej i policji, a na zakończenie wystąpił zespół „Latające talerze”.
Więcej zdjęć w
fotoalbumie.
KB
                                             fest2
                                             fest3
                                             fest4

 

 

Close Menu
 
16 czerwca 2024
Skip to content