Skip to main content
search
Aktualności

Garlicki piknik radości

By 6 sierpnia 2019No Comments

Ostatnia aktualizacja 6 sierpnia 2019 przez admin

garlicaRodzinnie, wśród przyjaciół, z dziecięcą radością – tak było 3 sierpnia podczas pikniku w Garlicy Duchownej. Dla najmłodszych organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji między innymi: przedstawienie teatralne, pokazy taneczne, warsztaty cyrkowe, miasteczko ze strefą dla maluchów i placem zabaw oraz stoisko informacyjne programu „Rodzina 500 Plus”. W bajkowym repertuarze wystąpiła Aleksandra Krzyworzeka, a o urokach wsi z satyrą w tle opowiedzieli – Gawędziarze i Śpiewacy z Grębynic. Zwieńczeniem imprezy była loteria fantowa oraz zabawa taneczna z zespołem Barwa. Zapraszamy również na: film.

Dzisiejsze wydarzenie jest owocem współpracy wielu osób, którym chciałbym podziękować – mówił podczas pikniku Artur Nogieć, który zorganizował sobotni piknik wraz z radą sołecką, Jarosławem Raźnym, radnym powiatu krakowskiego, pomysłodawcą i koordynatorem projektu Piknik integracyjny “Garlica Duchowna Dzieciom” oraz przy współpracy z OSP z Woli Zachariaszowskiej. Atrakcji tego dnia było mnóstwo. Dzieci wzięły udział w spektaklu o zaczarowanym medalionie przygotowanym przez aktorów z Teatru Blaszany Bębenek. Chętni mogli zatańczyć zumbę wraz z instruktorem oraz zobaczyć pokaz  tańca hip-hop w wykonaniu dziewcząt ze Studia Ruch SK-ART. Na scenie zaprezentował się chór dziecięcy „Bez Batuty” z Michałowic. Harcerze ze Szczepu Zielonego organizowali gry i zabawy, klaun Dyzia zdradzała tajniki cyrkowych trików, a wybuchający wulkan i kolorowe doświadczenia w pracowni „Małego chemika” wywoływały zachwyt wśród dzieci.
W strefie dla dzieci przygotowanej przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej dzieci mogły pomalować twarze, zrobić samemu kolorową przypinkę i  pobawić się na specjalnie przygotowywanym placu zabaw dla najmłodszych. Nie zabrakło baniek mydlanych i waty cukrowej. Rodzice w tym czasie mogli dowiedzieć się więcej o programie „Rodzina 500 Plus”.
Piknik odwiedzili goście, wśród nich poseł do Parlamentu Europejskiego, była premier, Beata Szydło, wicemarszałkowie: Sejmu – Ryszard Terlecki oraz Senatu – Marek Pęk, minister rodziny, pracy i polityki społecznej Bożena Borys-Szopa, minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, wiceminister sportu Jacek Osuch, wojewoda małopolski Piotr Ćwik,  starosta powiatu krakowskiego Wojciech Pałka, wójt gminy Zielonki Bogusław Król, przewodniczący Rady Gminy Zielonki Mirosław Golanko oraz radni gminy i powiatu. Projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym samorządu Województwa Małopolskiego, który podczas pikniku reprezentował wicemarszałek Łukasz Smółka. Impreza odbyła się pod patronatem ministra rodziny oraz starosty powiatu krakowskiego.
To jest najważniejsze, żebyśmy się ze sobą spotykali, cieszyli się tym. Mieszkamy w przepięknej okolicy. Małopolska jest fantastyczna, a Garlica Duchowna i okoliczne miejscowości – naprawdę przepiękne – chwaliła Beata Szydło.
KB

Galeria zdjęć: TUTAJ

garlica1

garlica2

garlica3

garlica4

garlica5

garlica6

garlica7

 

Close Menu
 
14 lipca 2024
Skip to content