Skip to main content
search
Aktualności

Gmina Zielonki Liderem

By 26 marca 202427 marca, 2024No Comments

Ostatnia aktualizacja 27 marca 2024 przez KB

25 marca w Warszawie miała miejsce gala “Samorządy Rzeczpospolitej. 20 lat Polski w Unii Europejskiej” zorganizowana przez dziennik „Rzeczpospolita”. Gmina Zielonki zdobyła zaszczytny tytuł LIDERA 20-LECIA RANKINGU SAMORZĄDÓW „RZECZPOSPOLITEJ” w kategorii gminy wiejskie. Była najlepsza spośród 1464 gmin wiejskich.

Nagrodę odebrał wójt gminy Zielonki Bogusław Król wraz z przewodniczącym rady gminy Zielonki Mirosławem Golanko.

— Gmina Zielonki w rankingach dwudziestolecia Rzeczpospolitej była niemal zawsze w czołówce i to w ścisłej czołówce. Jak podsumowaliśmy wynik tych rankingów, w ciągu dwudziestu lat, to okazało się, że gmina Zielonki jest w ogóle pierwsza. Gratuluję przede wszystkim mieszkańcom i mieszkankom tej gminy, i oczywiście składam najwyższego stopnia gratulację i uznanie dla władz gminnych. Kochani kontynuujcie, to co było w ciągu minionych dwudziestu lat. Jesteście wspaniałą gminą – podkreślał prof. Jerzy Buzek.

„Rzeczpospolita” co roku nagradza samorządy dbające o rozwój miast i gmin, które  podnoszą  jakość życia mieszkańców z zachowaniem odpowiedzialności i bezpieczeństwa finansowego. Najlepsze samorządy są wybierane przez kapitułę konkursu. Gmina Zielonki od kilkunastu lat jest w czołówce rankingu. Zwieńczeniem tych osiągnięć jest przyznany tytuł.

— Dziękuję moim wspaniałym mieszkańcom, radom pięciu kadencji i przewodniczącym, którzy umieli współpracować z wójtem, dzięki czemu były efekty również dla mieszkańców. — mówił wójt gminy Zielonki Bogusław Król podczas odbierania dyplomu.

Gmina Zielonki od lat pozostaje w ścisłej czołówce najlepszych gmin w Polsce, zajmując w Rankingu Samorządów wysokie miejsca: trzykrotnie miejsce I – w 2016 r., 2015 r. i 2007 r. oraz trzykrotnie miejsce II – w 2017, 2009 i 2022 r.

KB

Close Menu
 
15 lipca 2024
Skip to content