Skip to main content
search
Nagrody i wyróżnienia

Gmina Zielonki po raz kolejny z tytułem “Samorządowy Lider Edukacji”

By 20 marca 2024No Comments

Ostatnia aktualizacja 20 marca 2024 przez Marek Skiba

19 marca w Katowicach miała miejsce Gala Wręczenia Certyfikatów “Samorządowy Lider Edukacji”. Podczas tej uroczystości nagrodzono reprezentantów kilkudziesięciu samorządów z różnych regionów Polski, którzy otrzymali certyfikaty i statuetki za wybitne osiągnięcia w dziedzinie polityki oświatowej oraz zarządzania szkolnictwem. Gmina Zielonki po raz dziewiąty została uhonorowana tym prestiżowym wyróżnieniem. W trakcie wydarzenia nagrodę odebrał wójt gminy Zielonki Bogusław Król, oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w Woli Zachariaszowskiej.

Od pierwszej edycji w 2011 roku, główną ideą Programu “Samorządowy Lider Edukacji” jest wyróżnianie oraz promowanie jednostek samorządu terytorialnego, które wykazują się wyjątkowymi osiągnięciami w dziedzinie rozwoju edukacji i systemu oświaty. Program ten ma na celu także docenianie działań wspierających młodzież oraz promowanie współpracy z różnymi środowiskami edukacyjnymi. Do Konkursu Samorządy zgłaszają się samodzielnie. Przesyłając swoje aplikacje konkursowe (w formie specjalnej ankiety), JST prezentują własne działania i osiągnięcia w dziedzinie lokalnej polityki oświatowej. Następnie aplikacje poddawane są ocenie eksperckiej, której dokonuje Komisja z udziałem naukowców i praktyków zarządzania oświatą, zatrudnionych na czołowych polskich uczelniach, w tym m.in. na Uniwersytecie Warszawskim, Uniwersytecie Łódzkim i Uniwersytecie Śląskim.
„Bezsprzecznym atutem Gminy Zielonki jest kształcenie w placówkach szkolnych i przedszkolnych metodami daleko wybiegającymi poza standardy. Wdrażane liczne programy autorskie oraz innowacje pedagogiczne sprawiają, iż proces kształcenia jest przyjazny dla ucznia i motywujący do podejmowania nowych wyzwań. Prowadzona racjonalnie i strategicznie polityka oświatowa w Gminie Zielonki przekłada się na sukcesy szkół i placówek prowadzonych przez gminę, które legitymują się znaczącymi osiągnięciami dydaktycznymi, artystycznymi i sportowymi.” – czytamy w uzasadnieniu do nagrody.
Oprócz certyfikatu „Samorządowy Lider Edukacji” dla gminy Zielonki Medalem Edukacyjnym „Szafir Jakości” 2024 uhonorowano wójta gminy Zielonki Bogusława Króla. Jest to nagroda przyznawana za szczególne, osobiste zaangażowanie w proces budowy w szkołach i placówkach kultury kształcenia.
Certyfikat Edukacyjnej Doskonałości 2024 roku otrzymała Szkoła Podstawowa im. Józefa Piłsudskiego w Woli Zachariaszowskiej. Tym wyróżnieniem nagrodzono grono najlepszych szkół i placówek oświatowych spośród wszystkich jednostek działających w certyfikowanych gminach, powiatach i województwach. Nagrodę odebrał dyrektor Szkoły Podstawowej w Woli Zachariaszowskiej Krzysztof Lepiarczyk.
KB (na podstawie materiałów udostępnionych przez Fundację)
Zdjęcia z uroczystej gali w Katowicach oraz certyfikaty.

Close Menu
 
19 kwietnia 2024
Skip to content