Skip to main content
search
Aktualności

Gmina Zielonki przeciw przemocy – otwórz się na pomoc – kampania profilaktyczna dla rodziców i uczniów

By 17 października 2022No Comments

Ostatnia aktualizacja 17 października 2022 przez IO

Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zielonkach zaprasza do obejrzenia interaktywnego materiału dotyczącego przeciwdziałania przemocy psychicznej i fizycznej wobec dzieci. Kampania nosi tytuł „Otwórz się na pomoc”: link do filmów.

Inspiracją wykonania filmów była chęć pomocy dzieciom, szczególnie zapobieganie przemocy rówieśniczej oraz pomoc osobom uwikłanym w przemoc domową. Na materiał składa się film interaktywny, gdzie można wybrać scenariusze zdarzeń, a na końcu wysłuchać podsumowania psychologa.

W panelu „Posłuchaj historii” znalazły się tematy m. in. hejtu i przemocy rówieśniczej, w tym przemocy w sieci. Na końcu materiału filmowego znajdują się informacje kontaktowe do gminy Zielonki i Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zielonkach, w tym m.in. Punktu Informacji i Wsparcia Rodziny. Informacje również w artykule.

Kampanię internetowy Dziennik Polski będzie promował przez tydzień, ale będzie dostępna przez rok pod linkiem: Otwórz się na pomoc. W ramach prowadzonej kampanii zostaną także rozpowszechnione na terenie gminy Zielonki egzemplarze gazet – poradników, w których obok ciekawych artykułów poruszających problematykę różnych aspektów i odcieni przemocy znaleźć można adresy i telefony instytucji udzielających pomocy i wsparcia.

Close Menu
 
18 lipca 2024
Skip to content