Skip to main content
search
Aktualności

Gmina Zielonki z kolejnymi dofinansowaniami

By 9 października 2023No Comments

Ostatnia aktualizacja 9 października 2023 przez TN

Gmina Zielonki w ramach Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych wnioskowała o dofinansowanie budowy dwóch mostów w Bibicach oraz budowę ośrodka zdrowia w miejscowości Zielonki. Oba wnioski zostały rozpatrzone pozytywnie.

Pierwszy z planowanych mostów na potoku Bibiczanka połączy ul. Spacerową z ul. T. Kościuszki. Ma mieć 9 metrów rozpiętości i 38 metrów długości, a także posiadać odwodnienie i dwustronny chodnik. Projekt będzie odbudową przeprawy zniszczonej przez powódź, która miała miejsce w sierpniu 2021 roku. Drugi most będzie ulokowany w miejscu obecnie istniejącego, znajdującego się w rejonie ulicy Bławatkowej. On także będzie łączył ul. Spacerową z ul. T. Kościuszki. Obecny, znajdujący się tam obiekt zostanie rozebrany.

Drugim wnioskiem gminy Zielonki, który uzyskał akceptacje, jest ten dotyczący budowy ośrodka zdrowia w Zielonkach. To projekt ważny dla mieszkańców naszej gminy, który zwiększy dostępność usług medycznych oraz korzystnie wpłynie na ich jakość. Nowy ośrodek będzie miał 450 m2 powierzchni. W budynku znajdzie się przychodnia podstawowej opieki zdrowotnej oraz gabinet ginekologa. Budynek zostanie wybudowany przy zastosowaniu technologii proekologicznych, w oparciu o energię odnawialną.

Łączna wartość otrzymanych dofinansowań wyniesie ponad 8,7 mln zł.  Na budowę dwóch mostów gmina Zielonki otrzyma dotację w wysokości 50% kosztów, a na budowę centrum medycznego w Zielonkach 85%.

TN

Close Menu
 
26 maja 2024
Skip to content