Skip to main content
search
Aktualności

Gminne Dyktando Ortograficzne

By 18 maja 2015No Comments

Ostatnia aktualizacja 18 maja 2015 przez admin

dyktando3

15 maja 2015 w Zespole Szkół w Woli Zachariaszowskiej odbyło się doroczne międzyszkolne Gminne Dyktando Ortograficzne dla uczniów klas 4-6 szkoły podstawowej oraz klas 1-3 gimnazjum. Tegoroczni zwycięzcy dyktanda to: Maria Szczerbowska i Julia Skrzyńska, obie z Zespołu Szkół w Bibicach.

 

Oprócz uczestników z Woli Zachariaszowskiej przybyli także reprezentanci z Zespołu Szkół w Bibicach oraz Zespołu Szkół w Korzkwi. Regulamin przewidywał w tym roku po trzech uczniów na danym etapie edukacyjnym z każdej szkoły. Nowością była także formuła wyboru tekstu dyktanda, gdyż każdy z opiekunów przywiózł ze sobą proponowany tekst, który uczniowie losowali dla swojej grupy.
W szkole podstawowej reprezentanci pisali dyktando zatytułowane „Szkolny marzyciel” zaproponowane przez Zespół Szkół w Korzkwi, natomiast gimnazjaliści zmagali się z tekstem Zespołu Szkół w Woli Zachariaszowskiej.
W tym roku najlepszą poprawnością ortograficzną wykazali się uczniowie z Bibic, gdyż zajęli I i II miejsca w obydwu kategoriach wiekowych. Nagrodzono następujące osoby:

Szkoła podstawowa:
I miejsce – Maria Szczerbowska, ZS Bibce
II miejsce – Maria Kulis, ZS Bibice
III miejsce – Gabriela Gazda, ZS Wola Zachariaszowska

Gimnazjum:
I miejsce – Julia Skrzyńska, ZS Bibice
II miejsce – Paweł Chmura, ZS Bibice
III miejsce – Zofia Wilk, ZS Korzkiew
Nadmienić należy, że po raz pierwszy od wielu lat na dyktandzie trafiła się praca bezbłędna, Jej autorką jest laureatka I miejsca – Julia Skrzyńska z Bibic.
Dziękujemy Opiekunom oraz wszystkim uczestnikom Gminnego Dyktanda Ortograficznego, zapraszamy ponownie do naszej szkoły w przyszłym roku.

Organizatorzy: Elżbieta Tatarska, Zofia Kucab, Anna Dzierwa

dyktando1

dyktando4

Close Menu
 
27 maja 2024
Skip to content