Skip to main content
search
Relacje

Gminne stypendia sportowe 2014

By 11 marca 2014No Comments
Print Friendly, PDF & Email

Ostatnia aktualizacja 11 marca 2014 przez admin

stypendia1

Po raz drugi przyznano stypendia sportowe gminy Zielonki dla zawodników osiągających wysokie wyniki sportowe we współzawodnictwie międzynarodowym i krajowym. 11 marca wójt gminy Zielonki Bogusław Król wraz z przewodniczącym rady gminy Zielonki Ryszardem Krawczykiem uroczyście wręczyli stypendia sportowe. Wyróżnione osoby to: Monika Nowak, Karol Waśniowski oraz Piotr Surga.

Liczymy na was młodych i życzymy sukcesów – mówił podczas spotkania wójt gminy Zielonki Bogusław Król. Wyróżniona trójka osiągała w ubiegłym roku wysokie wyniki i ma ambitne plany na kolejne lata.
Monika Nowak z Trojanowic specjalizuje się w rzucie dyskiem i pchnięciu kulą. Od sześciu lat reprezentuje klub AZS-AWF Kraków osiągając sukcesy. W 2013 roku zdobyła 6 miejsce w Zimowym Pucharze Europy w rzucie dyskiem oraz 2. miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów (rzut dyskiem). Była członkiem Kadry Narodowej Juniorów Polskiego Związku Lekkiej Atletyki na sezon 2013 w dwóch konkurencjach: pchnięcie kulą oraz rzut dyskiem. Ten rok zapowiada się równie ciekawie. W tegorocznych Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów w Spale zdobyła III miejsce w pchnięciu kulą z wynikiem 13,38, a marzeniem jest udział w 15. Mistrzostwach Świata Juniorów, które odbędą się w USA.
Sport uczy odpowiedzialności – mówiła podczas spotkania młoda lekkoatletka, którą oprócz zmagań sportowych czeka w tym roku egzamin maturalny. Miesięczna kwota stypendium to 300 zł.
Sukcesami w piłce nożnej może pochwalić się Karol Waśniowski z Przybysławic, który jest zawodnikiem i wychowankiem MKS Cracovia. Obecnie reprezentuje zespół rezerw występujących w IV Lidze Małopolskiej. W zeszłym roku wraz z drużyną zdobył III miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów Starszych 2012/2013 i I miejsce w Lidze Makroregionalnej Juniorów Starszych 2012/2013, a w tym roku celem jest awans do III ligi. Przyznane stypendium to 200 zł miesięcznie. – Awansu i dobrej gry – życzył przewodniczący rady gminy Zielonki Ryszard Krawczyk.
Doceniono także Piotra Surgę, mieszkańca Bibic i studenta Politechniki Krakowskiej. Uprawiana przez niego dyscyplina sportowa to trial rowerowy i wyścigi BMX. Jest zawodnikiem Krakowskiego Klubu Cyklistów i Motocyklistów SMOK Kraków, a w ubiegłym roku zdobył 5 miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Polski BMX.  W tym roku wyzwaniem będzie walka o puchar świata w trialu, który odbędzie się w Krakowie oraz Mistrzostwa Europy w Wałbrzychu. Piotr otrzymał comiesięczne stypendium w wysokości 300 zł.
Gratulujemy wyróżnionym sportowcom i trzymamy kciuki za realizację sportowych planów.
KB

stypendia2

stypendia3

stypenida4

Close Menu
 
25 lutego 2024
Skip to content