Skip to main content
search
Relacje

Gminne stypendia sportowe 2014

By 11 marca 2014No Comments

Ostatnia aktualizacja 11 marca 2014 przez admin

stypendia1

Po raz drugi przyznano stypendia sportowe gminy Zielonki dla zawodników osiągających wysokie wyniki sportowe we współzawodnictwie międzynarodowym i krajowym. 11 marca wójt gminy Zielonki Bogusław Król wraz z przewodniczącym rady gminy Zielonki Ryszardem Krawczykiem uroczyście wręczyli stypendia sportowe. Wyróżnione osoby to: Monika Nowak, Karol Waśniowski oraz Piotr Surga.

Liczymy na was młodych i życzymy sukcesów – mówił podczas spotkania wójt gminy Zielonki Bogusław Król. Wyróżniona trójka osiągała w ubiegłym roku wysokie wyniki i ma ambitne plany na kolejne lata.
Monika Nowak z Trojanowic specjalizuje się w rzucie dyskiem i pchnięciu kulą. Od sześciu lat reprezentuje klub AZS-AWF Kraków osiągając sukcesy. W 2013 roku zdobyła 6 miejsce w Zimowym Pucharze Europy w rzucie dyskiem oraz 2. miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów (rzut dyskiem). Była członkiem Kadry Narodowej Juniorów Polskiego Związku Lekkiej Atletyki na sezon 2013 w dwóch konkurencjach: pchnięcie kulą oraz rzut dyskiem. Ten rok zapowiada się równie ciekawie. W tegorocznych Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów w Spale zdobyła III miejsce w pchnięciu kulą z wynikiem 13,38, a marzeniem jest udział w 15. Mistrzostwach Świata Juniorów, które odbędą się w USA.
Sport uczy odpowiedzialności – mówiła podczas spotkania młoda lekkoatletka, którą oprócz zmagań sportowych czeka w tym roku egzamin maturalny. Miesięczna kwota stypendium to 300 zł.
Sukcesami w piłce nożnej może pochwalić się Karol Waśniowski z Przybysławic, który jest zawodnikiem i wychowankiem MKS Cracovia. Obecnie reprezentuje zespół rezerw występujących w IV Lidze Małopolskiej. W zeszłym roku wraz z drużyną zdobył III miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów Starszych 2012/2013 i I miejsce w Lidze Makroregionalnej Juniorów Starszych 2012/2013, a w tym roku celem jest awans do III ligi. Przyznane stypendium to 200 zł miesięcznie. – Awansu i dobrej gry – życzył przewodniczący rady gminy Zielonki Ryszard Krawczyk.
Doceniono także Piotra Surgę, mieszkańca Bibic i studenta Politechniki Krakowskiej. Uprawiana przez niego dyscyplina sportowa to trial rowerowy i wyścigi BMX. Jest zawodnikiem Krakowskiego Klubu Cyklistów i Motocyklistów SMOK Kraków, a w ubiegłym roku zdobył 5 miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Polski BMX.  W tym roku wyzwaniem będzie walka o puchar świata w trialu, który odbędzie się w Krakowie oraz Mistrzostwa Europy w Wałbrzychu. Piotr otrzymał comiesięczne stypendium w wysokości 300 zł.
Gratulujemy wyróżnionym sportowcom i trzymamy kciuki za realizację sportowych planów.
KB

stypendia2

stypendia3

stypenida4

Close Menu
 
14 lipca 2024
Skip to content