Skip to main content
search
Aktualności

Gminny Konkurs Recytatorski

By 23 marca 2023No Comments

Ostatnia aktualizacja 24 marca 2023 przez KB

22 marca w Centrum Integracji Społecznej w Zielonkach miał miejsce Gminny Konkurs Recytatorski, który jest równocześnie eliminacjami do etapu powiatowego 68 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Do rywalizacji zgłosiło się 53 uczestników i uczestniczek, głównie dzieci i młodzież. Umiejętności oceniało jury w składzie: aktorka Rozalia Pokorska, pełniąca funkcję przewodniczącej komisji, aktorka Gabriela Bissinger  i muzyk Krzysztof Jamróz. Organizatorem konkursu było Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach.

Uczestnicy konkursu rywalizowali w kategoriach Recytacja, Poezja śpiewana, Wywiedzione ze słowa oraz Teatr jednego aktora. — Mieliśmy uczestników głównie ze szkół, chociaż zdarzały się też indywidualne zgłoszenia — mówi wicedyrektor Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach Katarzyna Żak. — Dawniej nagrodami były książki, a od kilku lat są nimi karty podarunkowe i możliwość udziału w etapie powiatowym. Staramy się o dobrą atmosferę podczas naszego konkursu, dlatego wszyscy uczestnicy mogą liczyć na herbatę i słodki poczęstunek  — dodaje.

Wysoką wrażliwość uczestników chwali natomiast Gabriela Bissinger. – Były osoby, które bardzo chciały siebie zaprezentować, powiedzieć coś ze swoich własnych emocji, co ujmowało i wzruszało. Tacy wykonawcy byli także wśród najmłodszych uczestników, co było miłym zaskoczeniem — mówiła po zakończeniu przesłuchań. Zdradziła też, co jej zdaniem należy zrobić, by wypaść jak najlepiej przed jury. — Nie wolno się poddawać, trzeba patrzeć w oczy komisji, to pomaga, żeby uwaga nie była zbyt rozbiegana. Trzeba głęboko oddychać, skupić się przed wejściem i spróbować wyrazić siebie — dodała.  Na indywidualność interpretacji zwraca uwagę przewodnicząca jury Rozalia Pokorska. Wszystko jest kwestią tego, co nas dotyka, jednych porusza bardziej Leśmian innych Wisława Szymborska.

W jury konkursu był także muzyk Krzysztof Jamróz, który oceniał umiejętności wokalne uczestników. – Bardzo ważne jest, by umieć podjąć rękawice i zaprezentować coś swojego, szczególnie w momencie, gdy dany utwór jest wiele razy wykonywany. To jest poszukiwane przez nas jako jurorów. — dodawał.

Przesłuchania konkursowe zakończyły się po godzinie 13, a wyłonienie laureatów nastąpiło po obradach. Oto wyniki konkursu:

W kategorii Recytacja klasa 0-III
I miejsce ex aequo — Pola Kosturek (SP Wola Zachariaszowska) i Aurelia Roj
II miejsce — Jan Sędzielewski (ZSP Przybysławice)
III miejsce — Malwina Darwicka (ZSP Przybysławice)
Wyróżnienia: Gabriela Misura (ZSP Przybysławice)

W kategorii Recytacja klasa IV-VI
I miejsce  ex aequo — Filip Jania  (ZSP Przybysławice) i Zofia Kapusta (SP Bibice)
II miejsce — Dominik Kwiecień (ZSP Przybysławice)
III miejsce ex aequo — Lidia Basiura  (ZSP Przybysławice), Nina Matras
Wyróżnienia Anna Górzyńska (ZSP Przybysławice), Liliana Nęcek (SP Zielonki)

W kategorii Recytacja klasa VII-VIII
II miejsce — Milena Kuś (SP Wola Zachariaszowska)
Wyróżnienia: Julia Duda (ZSP Przybysławice), Łucja Kumkiewicz (ZSP Przybysławice)

W kategorii Recytacja dorośli-seniorzy
Wyróżnienie: Anna Kućmierczyk

W kategorii Poezja śpiewana
I miejsce ex aequo — Marcin Leszega (CKPiR w Zielonkach),  Magdalena Malik (SP Wola), Julia Stopińska (CKPiR w Zielonkach)

W kategorii Wywiedzione ze słowa
Wyróżnienia: Katarzyna Gajda i Karolina Gajda

W Kategorii Teatr jednego aktora nie przyznano wyróżnień.

Do kolejnego etapu zakwalifikowali się: Pola Kosturek (SP Wola Zachariaszowska) i Aurelia Roj, Jan Sędzielewski (ZSP Przybysławice), Filip Jania  (ZSP Przybysławice) i Zofia Kapusta (SP Bibice), Dominik Kwiecień (ZSP Przybysławice), Lidia Basiura  (ZSP Przybysławice), Nina Matras, Milena Kuś (SP Wola Zachariaszowska), Anna Kućmierczyk, Marcin Leszega (SP Zielonki),  Magdalena Malik (SP Wola), Julia Stopińska (CKPiR w Zielonkach), Katarzyna Gajda i Karolina Gajda.

TN

Close Menu
 
21 lipca 2024
Skip to content